şükela:  tümü | bugün
  • iftarda kendi yiyeceklerini kendin ayarlarsın, kendi başına yersin. o nedenle biraz hüzünlü bir eylem diyelim. ramazan muhabbet ayı, muhabbetsiz iftarda oruç açılmıyor be..
  • bakış açısına göre değişen bir eylemdir.

bence gayet de güzeldir.
    kafa rahat.
    he teklife de açığım.
    paşa gönlüm:)
  • yalnız başına yemek kadar koyar insana. yemek gibi en temel ihtiyaç bile sosyal bir ihtiyaç aslında, birileriyle beraber yemek yediğinde asıl mutlu oluyorsun.
  • yıllar önce kho mülakatlarında elendiğim ve yeniden sınava girme kararı aldığım o buhranlı dönemimde ailecek davet edildiğimiz iftara gitmek istemeyip evde tek başıma iftar yapmak istemiştim
    marketten barbunya pilaki ve kola alıp iftarı bekledim
    konserveyi açtığımda bozulmuş olduğunu gördüğümde hüngür hüngür ağladımı unutamıyorum
    velhasıl iftarı tek başınıza yapmayın en az iki kişi olsun
  • ilk birkac yil zorlar, oyle ki gozlerimin doldugunu bile hatirlarim. ama sonra alisir gidersiniz. fark etmezsiniz bile. hatta saati belirlenmis aksam yemegine doner olay iftardan ziyade.
    sonra bayrama dogru ailenizin yanina donunce iftar hissi geri gelir, hah dersiniz simdi oldu.
  • merhaba sayın dinleyen; (bkz: kaybedenler kulübüne hoşgeldiniz)
  • basit bir çözümü var.

yalnız başına oruç açan başka birisini daha bulacaksınız. iki yalnız, bir iftar sofrasında yalnızlığınızı ve pidenizi paylaşacaksınız. sonra da çay içeceksiniz. ağırlığı alır.