• lig tv'nin fenerbahçe galatasaray maçı için şükrü saraçoğlu stadına kurduğu kamera. böyle teller falan üzerinde gidiyor. fakat ömrü çok uzun sürmez. sabri ya ısınmada, yada maç içerisinde indirir onu aşağıya. ahanda buraya yazıyorum.
  • serdar akinan lig tv'nin görgüsüzlüğünü twitter'da "dünyanın hangi kanalı içerik yerine o içeriği zaten en iyi şekilde sunması gereken altyapıyı tanıtarak mastürbasyon yapar?" diye sorarak çok güzel eleştirmiştir.
  • http://www.ccsystems.at/movie1_eng.htm adresinde çalışma prensibi hakkında detaylı bir video izlenebilecek kamera çeşidi. dört ayrı direkteki birbirine göreceli çalışan dört adet motor ile ister sabit ister değişken yükseklikte hareket edebilen şahane alet. temel olarak cnc tezgahlarda kullanılan xy eksenini kontrol eden bir elektromekanik sisteme sahiptir.
  • bagli oldugu motor marifetiyle, halat ve kablolarin uzerinde havada suzulurmu$cesine dola$an kamera ce$idi. bir spor musabakasinin yayininda ilk defa kullanili$i japonya'nin yokomaha kentinde, 18 aralik 2005 liverpool sao paolo macina kismet olmu$tur.

mac mineiro'nun goluyle sao paolo'nun 1-0'lik ustunluguyle sona ermi$, sao paolo dunya kulupler $ampiyonu olmu$tur.

kar$ila$mada sonunda liverpool menajeri rafa benitez, diego lugano'yu atmadigi, attiklari 3 golu de iptal ettigi ve sadece 3 dakika uzatma oynattigi icin hakem benito archundia'ya ate$ puskurmu$tur.
  • ligtv'nin gormemisligini gozler onune seren kamera, yayin boyunca kac defa spider camera diyecekler merak ediyorum...
  • ilk olarak internacional - barcelona dünya kulüpler şampiyonası maçında kullanıldığını biliyordum ama sanırım yanlış biliyormuşum. şu an daha çok maç içerisindeki hedef oyuncu takibi için kullanılıyor. kontrolünün en az forklift kullanmak kadar zor olduğunu sanıyorum.
  • hemen hemen her maçta spikerlerce vurgulanan kamera. kuşbakışı çekiyor işte. sanki uçan kamera bana. peh.
  • maç izleme keyfine keyif katan icat. yaygın olarak almanya ligi ile hayatımıza girmiştir. almanya ligi'ndeki karşılaşmalarda kamera futbolcunun tam olarak ensesinde onu takip eder, izleyiciye saha içinin atmosferini tam olarak yansıtır. benim favori anım ise serbest vuruşlarda iyice aşağıya kadar inip, ya da zoom yapıp, seyirciyi serbest vuruşu kullanacak futbolcunun yanına götürmesidir.

keşke ülkemize de gelse ama normal kamerayı kullanamayan digiturk bunu hiç kullanamaz. kaldı ki bizim stadyumlarımız bu sisteme uygun olmayabilir.
  • lig tv'de kullanılmaya başlanan ama d-smart'tın daha önce getirdiği kameradır. lakin şöyle bir sorun da arkadaşların dediği gibi kamerayı kullananda yetenek olmamasıdır. o ne öyle bakın biz spider camera (türkçesinide söylemiyor havalı olucak ya spikerimiz ingilizce biliyor ) aldık şöyle yapıyor böyle ediyor lafları. alacaksın tabi ki sen o işten dünyanın parasını kazanıyorsun. ayrıca ağır çekimleri de aynı mantıkla bu kadar iyi ağır çekim yapan kameramız var mantığıyla sürekli verip durma yeter artık adamın asabını bozma.
  • ilk defa 15 subat 2009 inter milan ac milan macinda gordugumuz kamera çeşidi
hesabın var mı? giriş yap