şükela:  tümü | bugün
  • orumcek korkusu.. diger bortu bocekle ili$kilerde problem ya$amayan insanlarin i$ orumcege gelince triplere girmesi ter basmasi hali..

fena olmayan filmi, filmden ileri gelen 1991 yilinda cikmi$ guzel bir oyunu da vardir.
  • iirenc bi gerilim filmi...bide kıllı we eklembacaklı yaratık
    korkusu...
  • bende tiksintiden kaynaklanan var olan olgu. killi bacakli, portlemi$ gozlu olan turlerine kar$i ozel bir kinim ve anlayamadigim korkum var. gordugum yerde ezmeye cali$irim. sanirim bir cok insanda da var bu orumcek korkusu.
  • (bkz: arachnophobia)
  • her cesidinin dunya uzerinden yok olmasini istiyorum. istiyorum. adlarini duymaya tahammulum yok.
    5 m uzaktaki goruntusu ciglik attirir. 1m mesafe aramizdaki ise delirme sebebi.
  • rollercoaster tycoon'da öküzümsü bir coaster adı..
  • orumcek korkusu; psikolojide titiz ve otoriter bir anneyle gecen cocuklugun simgesi olabilir.
  • sadece örümcekten değil, örümcek benzeri bütün hayvanlardan korkma durumu...
  • arachnid ve phobia kelimelerinin birlesimidir. arachid, eklembacakli demektir (akrepler ve orumcekler). diger bocekler icin olan fobi (phobia) farkli bir bicimde adlandirilir.
  • ya bi de yazlık mekanda falan tavanda ufacık bi tane de olsa görüldüyse olay biter.öldürdün öldürdün,öldüremezsen bütün gece üstünde dolaşacağına ihtimal verip huylanır,uykuyu muykuyu unutursun.bi de örümcek öldürmenin günah olduğu söylenir,bu da işleri zora sokar.yine de en sağlamı örümceği ayakkabı ya da terlikle olduğu yere zımbalamak ve arkasından allahım sen beni affet,oldu bi kere demektir.