şükela:  tümü | bugün
 • benim için hatlı kadın dansıdır ve müthiş yakıştırırım kadına ama bunu icra edende basen, göbek, gögüs gibi kıvrımlı bir vücudun olması dansı estetik hale getirir diye düşünürüm, iyi oynayan kadın hayatta 1-0 önde olur her zaman derim, asla da teşebbüs etmedim, izlemeyi sevdim ama o at gibi koşturanı değil yavaş yavaş yapılanı güzel. derken kendimi kursunda buldum, yok yani atmak için göbeğe, kıvırmak için basene ihtiyacınız yok, doğru figürlerle bildiğin oynanıyor cilveli cilveli, insan kendini çok başka bişi hissediyor, merakınız varsa ölmeden önce denenmesi gereken bişi.
 • çooook ama çoook sevdiğimdir. fekat her kadın oynayamaz oryantal.. sadece ritm tutma değil, göbek, kalça değil, şuh bakışlar lazım. öyle böyle değil...

  üstelik müzik çok mühim. bir çok yerde kötü tınılar duyuyorum içim sıkılıyor.

  güzel bir örneği için:

  [http://www.dailymotion.com/…hk_oryantal-muzik_music http://www.dailymotion.com/…hk_oryantal-muzik_music]
 • cinsel uzuvları sallayarak erkekleri tahrik etmek için icra edilen ilkel arap dansı.
 • gunumuzdeki, puskullu bikiniden hallice kostumlerle ve mahrem yerleri sallayarak et teshiri yapilan versiyonu cok kalitesiz ve estetikten uzak olan danstir. eski donem rakkaselerdeki zarafet, detay ve incelik kaybolmus durumda, ayrica dansta bir ruh, bir baglam yok.

  eski donem rakkaseleri gercekten buyuleyici. kostumlerinin her tarafi parcali tullerden olusuyor, vucut asla tam anlamiyla ortada degil, kol hareketleriyle savrulan tullerle gizleniyor. yuzu orten pecenin ustunden keskin bakan bir cift kedi gozu... saclar arasindan alna dusen zarif bir alin kolyesi... yilan, mesale, kilic, hancer, baston gibi aksesuarlarla renklendirilmis turlu figurler (hancerli olani muhtesem)... bilekler halhalli, ayaklar ciplak ve surekli topraga temas halinde; buyuk adimlar ya da ziplamalar yok. en hareketli figurler bile zarafeti bozmuyor. figurler yalnizca belli bolgeleri sallamak uzerine degil, tum vucudu ahenkle kullanmak uzerine dayali, dans ederken ayni zamanda bir sey anlatir gibi. muzikler konusunda ise can atilla cok iyi isler cikariyor:

  http://www.youtube.com/…ch?v=mwcmk_z9t1g&feature=kp

  bu kadar muazzam bir dansin pavyon sathina dusmesi, icra edenlere de kotu gozle bakilir hale gelmesi gercekten acikli.
 • evde kendi çabalarımla gönül verdiğim danstır.
  il şunu başarmaya çalışcam :
  https://www.youtube.com/watch?v=izpxzx7ryka
  sonra gitsin kilolar gelsin fit fücut
 • hadi size cumartesi kıyağım olsun lan keretalar. açın izleyin;

  http://www.youtube.com/watch?v=-esxbeqkh6g

  üstüne tanımam. hanım kızlarda maşallah löpür löpür balina gibiler. et gibi et.
 • grup terapisi amacıyla haftaya başlayacağım dans. dünyanın en kalas vücuduna sahip olan bir insanı adam eder mi emin değilim ama denemeye değer. dansa giden kızlar dişiliklerine dişilik katıyor diyorlar. avrupa'da da çok populer olduğunu duyduk. geçen sene londra ziyaretimizde kadınlardan biri bizden özellikle dansöz kıyafeti istemişti. istanbul"dan dansöz kıyafeti yolladık hatuna.
 • doğu(şark) temelli, doğuya ait anlamına gelir, mezopotamya - hindistan sınırlı coğrafyaya ait her olguyu barındırır.
 • cok acayip bir örneğini şuradan izleyebileceğiniz, seyri keyifli dans.
 • şöyle bir örneği de benden olsun. gümüşlü ablaya bittim. dinlerken sabit durmanın mümkün olmadığı dans.