şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir ilaç firması. ocean markalı, portakal tadında konsantre balık yağı ile türkiye pazarına girmiştir.

  http://www.orzax.com/

  http://www.oceanfishoil.com/
 • ocean markalı, 150 ml portakal aromalı konsantre balık yağı internette 19 tl iken eczanelerde 45 tl dir. kutusunda 45 tl yazmaktadır. bu kadar fiyat farkı hem eczaneye hemde ürüne güvensizlik yaratır. ayrıca içinde ne kadar epa dha var yazmaz.
  firmanın diğer ürünleri q10, omega 3 kapsüllerinde de büyük fiyatları bulunmaktadır. eczanede 75 tl etiketli q10 i sizin hatırınıza 65 den verelim derler internette aynı ürün 37 olarak karşınıza çıkar. türkiye menşei q10 de çıkarmışlardır. omega 3 de ise epa ve dha oranları başka başlıklarda yazılmış. insanlar 1 kere hata yapar kazık yer bir daha da acaba diye ne kadar ucuz olursa olsun o firmaya yanaşmaz. şahsen ben fiyatı bile şaibeli üründen artık uzak duruyorum.
 • firma'dan gelen cevap metni aşağıdaki gibidir:

  "orzaks ilaç ve kimya san. tic. a.ş.

  orzaks ilaç ürünlerinin tamamında içerik bilgileri kutu üzerinde ve prospektüslerde eksiksiz olarak yer almaktadır.

  özellikle belirtmeliyiz ki, ocean balık yağı serisi ürünler ıfos’tan 5 yıldızlı kalite onayı sahip ve her partide analize açıktır.

  piyasada yer alan farklı fiyatlar, internette satışı yapılan ürünler vb. durumlar orzaks ilaç bilgisi dahilinde değildir ve garanti kapsamı dışındadır.

  tüm ürünlerin tek yetkili satış noktaları sadece eczanelerdir. bundan dolayı sadece eczane raflarında satışa sunulan ürünleri dikkate almanızı ve fiyat politikası ile ilgili araştırmalarınızı bu bilgilere göre yönlendirmenizi rica ederiz.

  saygılarımızla"
 • kar marji ve iskonto orani yuksektir pazarliksiz almayin.
 • sloganı "sağlığa hediye" olan, 60 çeşit ürün ile zengin çeşitliliğe sahip, eczacı ve hekim yatırımcıların bir araya gelmesiyle kurulmuş tamamı yerli sermayeli ilaç şirketidir.