şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendi sloganıyla "ödül sezonunun vazgeçilmez adresi" olan sinema sitesi.

  yeni adresine taşınmış, çok da güzel olmuş: http://www.oscarboy.com/

  gerek altın kürelerde, gerek oscar ödüllerinde aradığım ne varsa anında bu sitede bulabiliyorum. adaylıkların, ödül törenlerinin, kazananların ayrıntılı yorumlarına ulaştığım yazıları okumak çok keyif veriyor.

  ekşi yazarlarının film başlıklarını işgal eden blog linklerinden illallah demişken ilaç gibi geliyor bu site valla.
 • bir sinema blogu olmasına rağmen içeriğiyle pek çok sinema sitesinden daha başarılıdır. ödülleri derinlemesine incelemesi, yılın en iyilerine değinmesi ve film eleştirileri dikkat çekici. düzenli takip ettiğim birkaç sinema blogu arasında en iyisi diyebilirim.
 • yaklaşık 5 senedir takip ettiğim blog. yıl içerisinde çıkan filmleri keşfetmek açısından çok faydalı oluyor.

  aynı zamanda blog sahibi umur çağın taş'ın ödül sezonu dışında gerçekleştirdiği yan odadan filmler isimli kendi çapında, mütevazi ve güzel yarışmasında 5. sezonun katılımcılarından biriydim. finalde kaybetsem de uzun bir aradan sonra bir şeylere heyecanlanmanın ve güzel filmler izlemenin tadını çıkarmış oldum.

  finalde kazanan film için: (bkz: short cuts)

  aynı zamanda oscar boy'un 2016'nın en iyi filmi olarak american honey'i seçtiğini biliyoruz. işte burda kendisine katılmıyorum benim için american honey bu iken, 2016'nın lideri de şüphesiz captain fantastic'tir. bunu da söylemeden geçemeyecektim buralardan.

  kısacası takip ettiğim nadir sinema bloglarındandır. yararlı çünkü adam, oscar gecesi link bile veriyor.
 • 10. oscar boy ödüllerinin adayları açıklanmış.

  kaynak

  takip etmekten çok zevk aldığım bir blog ayrıca.

  edit: ödüllerini dağıtmış buradan bakabilirsiniz.
 • film-dizi eleştirileri, beş yıldır devam ettiği oscar podcast'ı ve ödül sezonu için hazırladığı bilgilendirici, güncel içerikler ile takip edilesi blog. oscar boy, çok yönlü bir blog. sadece ödül sezonu değil, güncel tv sezonu, vizyon filmleri ve senenin kıyıda köşede kalmış bağımsız filmleri hakkında da içerikler hazırlıyor. aynı zamanda yan odadan filmler ismini verdiği ve formatını kendi belirlediği bir film öneri yarışması var. film keşfi için çok iyi bir yarışma.