şükela:  tümü | bugün
  • kendi sloganıyla "ödül sezonunun vazgeçilmez adresi" olan sinema sitesi.

yeni adresine taşınmış, çok da güzel olmuş: http://www.oscarboy.com/

gerek altın kürelerde, gerek oscar ödüllerinde aradığım ne varsa anında bu sitede bulabiliyorum. adaylıkların, ödül törenlerinin, kazananların ayrıntılı yorumlarına ulaştığım yazıları okumak çok keyif veriyor.

ekşi yazarlarının film başlıklarını işgal eden blog linklerinden illallah demişken ilaç gibi geliyor bu site valla.
  • ödül sezonu için kullanışlı bir ödül cetveli hazırlamış.yıllardır aradığım şeyi buldum.

http://www.oscarboy.com/201516-odul-sezonu/
  • bir sinema blogu olmasına rağmen içeriğiyle pek çok sinema sitesinden daha başarılıdır. ödülleri derinlemesine incelemesi, yılın en iyilerine değinmesi ve film eleştirileri dikkat çekici. düzenli takip ettiğim birkaç sinema blogu arasında en iyisi diyebilirim.
  • ''ödül sezonun vazgeçilmez adresi'' sloganıyla kendini tanımlayan, umur çağın taş'a ait sinema blogu.çok geç keşfettiğim için kendimden nefret etmeme sebep oldu bu site.sinemaya biraz ilgisi olan her insanın mutlaka ziyaret etmesi gerekiyor.geçen yıl insanlar revenant'ın r'sinden bile haberdar değilken bu adam yazısında bahsetmişti.yalnız bu entry rica üzerine girilmiş gibi duruyor ancak kendisiyle herhangi bir bağlantım yok.
  • yaklaşık 5 senedir takip ettiğim blog. yıl içerisinde çıkan filmleri keşfetmek açısından çok faydalı oluyor.

aynı zamanda blog sahibi umur çağın taş'ın ödül sezonu dışında gerçekleştirdiği yan odadan filmler isimli kendi çapında, mütevazi ve güzel yarışmasında 5. sezonun katılımcılarından biriydim. finalde kaybetsem de uzun bir aradan sonra bir şeylere heyecanlanmanın ve güzel filmler izlemenin tadını çıkarmış oldum.

finalde kazanan film için: (bkz: short cuts)

aynı zamanda oscar boy'un 2016'nın en iyi filmi olarak american honey'i seçtiğini biliyoruz. işte burda kendisine katılmıyorum benim için american honey bu iken, 2016'nın lideri de şüphesiz captain fantastic'tir. bunu da söylemeden geçemeyecektim buralardan.

kısacası takip ettiğim nadir sinema bloglarındandır. yararlı çünkü adam, oscar gecesi link bile veriyor.
  • en en sevdigim sinema blogu, sahibi icin (bkz: umur çağın taş). yazdigi her film elestirisine katilmasam da begendigim bir filmi elestirmesinde bile kendine has sivri dilli yorumlariyla bana keyifli bir yazi okutabilen, okuyucusunu mutlu etmek ya da marjinal olmak icin degil gercekten oyle dusundugu icin elestiri yazan biri. sanirim kendisiyle ilgili en sevdigim sey bu, diger blogger'lar gibi rol yapmiyor olusu. en buyuk korkum bu islerden sikilip herseyi kapatip gitmesi, umarim sonsuza kadar bloguna devam eder, hep etsin!