şükela:  tümü | bugün
  • uruguay milli takımının 63 yaşındaki teknik direktörü.futbolculuk kariyerinin tamamı kendi kıtasında geçti.1980 yılından itibaren başlayan teknik direktörlük kariyerinde güney amerika ve avrupanın önemli kulüplerinde çalışdı ve bu gece uruguay milli takımı ile dünya kupasında yarı finale yükseldi.
  • kendimi ayıplıyorum şu an. 2010 dünya kupasında takımını 4. yapmış, gelmiş copa america'yı almış, adının altında 1 tane entry var. uruguay'a çok ideal top oynatan, takımın başarısına doğrudan katkısı olan klas hocadır. lâkabı el maestro'dur. tebrik edileceklerin başında gelmelidir.
  • zamanında milan, cagliari ve oviedo'yu da çalıştırmış teknik direktör. yaşı biraz daha genç olsaydı uruguay ile son başarılarından sonra avrupa'ya doğru tekrar gelebilirdi. bundan sonra kendi coğrafyasında takılır muhtemelen.
  • che guevara ve eduardo galeano hayranıdır.

"a self-confessed devotee of che guevara's teachings, it is claimed the motto "one must toughen oneself without ever losing tenderness" hangs on a wall in el maestro's house in a residential area of montevideo. he named his daughter tania after che's last compañera. almost two decades ago, he was introducing the political writings of his fellow countryman eduardo galeano to young sports hacks."

http://www.guardian.co.uk/…tball-identity-world-cup
  • luis suarez'e verilen isirik cezasindan sonra fıfa strateji belirleme komisyonundan istifa eden uruguay teknik direktörü.
  • 9 haziran 2016 uruguay venezuela maçı ile birlikte sanıyorum bir devrin kapandığına şahit olmamızı sağlayacak efsane teknik adam.
  • şu anda dünya kupasında uruguay ile mısır milli takımı karşısında galibiyet arayan teknik direktör. yalnız oldukça yaşlanmış gördüm kendisini, baston da kullanıyor. sanırım kariyerinin son dünya kupası olacak bu turnuva.
  • kasları etkileyen ve hareketlerini sınırlayan guillain–barré sendromundan muzdarip "el maestro" lakaplı teknik direktör.
  • açıkçası yılların yorgunluğu mu yoksa guillain-barre sendromunun etkisi mi bilemiyorum ama çok sağlıksız görünen ve korkutan efsane teknik adam.
  • son derece saygı ve sempati duyduğum teknik direktör. uruguay'ın dünya kupasını kazanmasını istememin nedeni muslera'dan ziyade kendisine karşı duyduğum bu yakınlıktır; fakat bu kez de olmadı. yaşı veya sağlık sorunları dolayısıyla sonraki dünya kupası'nda takımın başında olup olmayacağı hakkında bir fikrim yok. gene de geçmişte yapmış olduğu öğretmenlikten ötürü edindiği eğitim görgüsü ve futbol branşındaki eksperyansıyla müstesna bir ''teknik adam'' olduğu kanaatindeyim.