şükela:  tümü | bugün
 • lefkoşa belediye tiyatrosu kurucularından ve oyuncularından.

  öyle bir geçer zaman ki'de hakan'ın babası ekrem tatlıoğlu rolünde karşımıza çıkmaktadır.
  ayrıca (bkz: gölgeler ve suretler)
 • bana tiyatroyu sevdiren zat-i muhterem. o nasil bir sestir diye meraklanmadan edemiyor insan.
 • kıbrıstan çıkan en iyi tiyatroculardan biri.
  çocukluğum bir levent kırcanın; bir de bu komik adamın yaptığı skeçleri* izlemekle geçti.. o zamanlardan beri duyduğum sempatiden bağımsız söylüyorum; bence çok yetenekli, hem de çok çok..
  misal bir seçim skeci: *
  http://www.youtube.com/watch?v=y7cwwpfnonc :)
 • kıbrıslı oyuncu.
  zaten bir avuç büyüklüğüde olan kıbrıs'ın lefkoşa belediye tiyatrosu benim çocukluğumdan beridir istikrarlı bir şekilde senede 2 oyun çıkarır ve oynar. biz de tiyatroyla bu oyunlarda, başrolde hep osman alkaş oynarken tanıştık onunla. kıbrıs gençliğine tiyatroyu sevdiren adamdır
 • 1955 kıbrıs doğumlu tiyatrocu. yanılmıyorsam ankara devlet konservatuvarı tiyatro mezunudur. yıllarca kıbrıs'ta erol refikoğlu ve tolgay tarıman'la beraber torba programını yapti. öyle bir geçer zaman ki dizisindeki hakan'ın babası ve gölgeler ve suretler'deki veli karakteriyle, ellisinden sonra nihayet tanınmaya başlamıstır.

  --- spoiler ---

  be bahireeee!!!

  --- spoiler ---
 • osman sınav'ın mustafa kutlu'dan uyarladığı uzun hikaye'de musâ çavuş'u canlandıran aktör.
 • eski hikaye dizisinin sadri'si. süper oyuncu. dizinin babası evet ama insanın izlerken sanki kendi babasıymış gibi ona hesap veresi geliyor.

  osman alkaş 3 kasım 1955 lefkoşa doğumludur. kıbrıslı türk oyuncu. lefkoşa belediye tiyatrosu’nun kurucularındandır ve halen bu tiyatroda aktif görev almaktadır. kıbrıs türk halkı arasında popüler olan torba programının yapımında görev almış (örn: http://www.youtube.com/watch?v=y7cwwpfnonc), gölgeler ve suretler filmi ve öyle bir geçer zaman ki dizisinde rol almıştır.

  osman alkaş 3 kasım 1955 günü lefkoşa’da doğdu. ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini lefkoşa’da gördü. liseden mezun olduktan sonra ailesiyle meslek seçimi konusunda tartışmalar yaşadı; ama annesinin karşı çıkmasına karşın 1973-74 ders yılında ankara devlet konservatuvarı oyunculuk anabilim dalı’na girdi. 1976 yılında mezun oldu.

  1976 yılının haziran ayında kıbrıs’a dönen alkaş, kıbrıs türk devlet tiyatrosu’nda sözleşmeli sanatçı olarak işe başladı. bu dönemde iki buçuk yıllığına askerliğe gitti; ama askerliği boyunca zaman zaman oyuncu açığını kapatmak için oyunlarda rol aldı. 1980 yılında lefkoşa kültür-sanat festivali’nde güzel sanatlar derneğinin bir oyununda rol alınca tiyatrodan atıldı. bunun ardından 3 kasım 1980 tarihinde lefkoşa türk belediyesi belediye meclisi’nin onayıyla yaşar ersoy, işın cem ve erol refikoğlu’yla birlikte lefkoşa belediye tiyatrosu’nu kurdu. halen bu tiyatronun kadrosunda yer almaktadır.

  alkaş bayrak radyosu’nda da çeşitli programlar yaptı. kendi tabiriyle “uzun dönem” bir çocuk programı yapan alkaş, bunun yanı sıra radyoda kadın programları, sabah programları ve yemek programları yaptı. bu dönemde radyo reklamları da yapmaktaydı. televizyonculuğa tolgay tarıman ile birlikte başladı. tarıman ile birlikte bir süre reklam filmleri yapan alkaş, daha sonra 1994 yılında torba programının yapımında tarıman’la birlikte yer aldı. program kıbrıs türk halkı arasında çok popülerleşince başka kanallara olan bağımlılıktan kurtulmak için tarıman’la beraber tempo tv adlı bir televizyon kanalı kurdu. program 2003-05 yılları arasında sona erdi.

  2001 yılında kıbrıs’ta çekilen, rum, türk ve diğer uluslardan gelen oyuncuların oynadığı sekiz bölümlük gimme 6 dizisinde hem mustafa karakterini canlandırdı, hem de senaristlik yaptı. 2010 yılında çekilen ve 2011 yılında sinemalarda gösterilen gölgeler ve suretler filminde rol aldı. filmde “veli” karakterini canlandırdı. 2010 yılından beridir öyle bir geçer zaman ki dizisinde ekrem tatlıoğlu karakterini canlandırmaktadır. yannis yoannu’nun hi! am erica filminde ve çeşitli kısa filmlerde de rol almıştır.

  alkaş halen reklam filmlerinde yer almaktadır. bunların yanı sıra “saraydan kız kaçırma” operasında da oynamıştır.

  oyunculuk yaşamının yanı sıra lefkoşa türk belediyesi kültür sanat koordinatörlüğü görevinde de bulunmaktadır.2009 yılında satirigo tiyatrosu’ndan “başarı ve barış ödülü”nü almıştır.
 • şu aralar bedel adli bir atv dizisinde oynuyor. diziyi izlemedim fikrim yok ama genelde kötü adam rollerine cok yakistiriyorum bu adami. ve evet aksanli olsa da super ses tonu var.