şükela:  tümü | bugün
 • halkbank'ın yeni genel müdürü.. daha önce bölüm müdürü, daire başkanı ve genel müdür yardımcısı olarak görev yaptığı bankaya genel müdür olarak geri döndü..
 • halk bankası genel müdürü.

  şu anda halk bankası'nda yeni bir yapılandırmaya gitmektedir. birimlerin düzeni ve iş akışı değişmektedir. önceki vasat yönetimden devraldığı "enkazı" toplamaya çalışmaktadır. kendisi çalışanlar için umuttur şu anda. diğer bankalardan yapılan sınavsız ve vasıfsız personel alımlarını bitirmesi, bitiremese bile azaltması beklenmektedir. halk bankası'nın içinden çıkmış, çeşitli kademelerde görev almış birisidir. sistemi ve işleyişi bilmektedir. bu açıdan da tecrübesi banka adına değerlidir. yolu açık olsun.

  hep sonradan : beklenen iyileşme tabi ki gerçekleşmemiştir. yıllarca bankaya hizmet eden ve hak eden personelin unvanda yükselmesi durdurulmuş, yükselme sınavının tarihi dahi açıklanmamıştır. ne yaptığı belli olmayan, insanlara kariyer olanağı sunmayan , geleceklerini belirsizleştiren , anlamsız bir insan kaynakları politikası bankanın ortasına oturtulmuştur. yönetici ve yönetmen tayfası ile bankoda asgari ücrete çalışan personele aynı oranda maaş zammı yapılarak , aradaki makas açılmıştır. ve yine maalesef, bu da gol değildir.
 • osman arslan ziraat bankası bankacılık okulu, sümerbank teftiş kurulu ve banka asya teftiş kurulu başkanlığı kökenlidir. halk bankasının içinden falan çıkmamıştır. özünde çok tatlı, kibar iyi bir insandır. odtü istatistik mezunudur. çorumludur ankara demirtepede büyümüştür.
 • adanalı şair ve yazar. adana erkek lisesi’ni (1986) bitirdi. lisans eğitimini ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi kamu yönetimi bölümü’nde tamamladı (1990). hacettepe üniversitesi'nde sosyoloji yüksek lisansı yaptı. 1995-2001 yılları arasında anadolu eğitim kültür ve bilim vakfı genel müdürlüğü görevlerini yürüttü. türkiye işitme engelliler spor federasyonu başkanlığında bulundu.

  kitapları: “güller ve küller” (şiir), sivil toplum ve türkiye gerçeği”, “bir yürek yürüyüşü”, “imanın imkanı yendiği zafer: çanakkale 1915”

  90. yıl çanakkale marşı’nın söz yazarıdır.
 • an itibariyle bloomberght'de cumhurbaşkanının ekonomi danışmanı gibi konuşmaktadır. (bkz: 23 mayıs 2018 dolar kuru)
 • istifa edeceğine.. yav neyse bir şey demiyorum. alın götünüze sokun ülkeyi.