şükela:  tümü | bugün
 • odtü işletme'nin efsane hocası. tüm işletmeciler için bir rol modeli. birleşmiş milletler'de chief of international trade olarak görev yapmış. university of north carolina'da hocalık yapmış ve şimdi harvard'da ders veriyor. türkiye'nin yetiştirdiği gerçek entellektüellerden.

  dünya gazetesi'nde yazmaya başladı; bir ayağı artık türkiye'de. temelli gelse, yıllar önce göç etmiş beyin artık sılaya dönse dedirtendir.

  türkiye'de ve yurt dışında akademi ve özel sektörde elde ettiği tecrübelerini bir kitapta toplamış. özellikle işletme bölümü kültürü ve işletmecilik felsefesi konularında ders niteliğinde bir kitap.

  (bkz: yöneterek yönetilerek yaşamak)
 • kariyerini iş hayatında yaşadıklarını görüp bugünkü seminerine katıldım.doğrusunu söylemek gerekirse ilk önce adam harvard oxford görmüş yurt dışında seminerler eğitimler vermiş ben haliyle takım elbisesini giyip, özenle seçilmiş kravatını takıp moda mod iş hayatından bahsedecek sanmıştım.adam bi geldi kısa boylu, tombul, böyle kadife ceket gömlek üzerine giyilmiş kazak falan bizim mahalle muhtarı hüseyin abi gibi.bunları onu aşağılamak için kesinlikle söylemiyorum bilhassa senin benim gibi biri çıktığı için çok mutlu oldum.içimden böyle adamlar kaldı mı lan iş dünyasında o herkesin birbirinin kuyusunu kazdığı,biri biraz zora girsede bizde üzerine çöksek diye beklenilen sektorde diye geçirdim.adam bildiğin lanlı lunlu konuşan küfreden dünya tatlısı babacan bir insan çıktı hiç böyle birşey beklemiyordum açıkcası.adam daha dün dünyanın çeşitli yerlerinde konferanslara katılıp seminerler vermiş,bugün birlikte kalabalıktan kaçıp dışarda sigara içip sohbet ediyoruz,boyle bir sıcaklık asla beklemiyodum. ayrıca bugunkü keyifli söyleşisi için kendisine teşekkürü borç bilirim. hep böyle sevgiyle kal, sağlıcakla.
 • dünya gazetesinin işletmecilik sohbetleri köşesin de yazardır.
 • bugün (yani, 17 ekim 2018 tarihli) dünya gazetesindeki köşe yazısında "tensikat ve hakaret" başlığı altında güzel öğütler vermiştir.
  ancak, sanki, yazıyı bitiriş cümlesi ile hafifçe hissettirdiği üzere (ve seçtiği konuya da bakarak) işbu gazetedeki görevine son verildiği izlenimi edindim naçizane.
  bakalım, bekleyip göreceğiz...