şükela:  tümü | bugün
  • aslen antalyalı olan pehlivan. başpehlivanlık kategorisinde üçüncü yılında altın kemerin sahibi olmuştur.
  • başpehlivan olduktan sonra fiyatını ikiye, hatta üçe katlayan başpehlivan kişilik. kırkpınar'da altın kemeri aldıktan sonraki süreçte 250 bin ytl'lik bir birikim yaptığı öne sürülüyor ki doğrudur, allah artırsın.
    yine osman aynur'un yerel turnuvalar için ücretini 25 bin ytl'ye çıkardığı da gelen haberler arasında. şöyle ki, türkiye'deki hemen hemen tüm yerel turnuvalarda başpehlivanlık kategorisindeki pehlivanlar sözleşmeyle geliyor. belli bir paraya anlaşılıyor ve adam ilk turda elense de şampiyon da olsa anlaştıkları parayı alıyor. geçen hafta osman aynur'un balıkesir'deki kurtdereli yağlı güreşleri'ne 18 bin ytl için anlaştığı ancak alanya'daki başka bir turnuvaya gittiği belirtildi.
  • haddinden fazla siyasetin döndüğü yağlı güreş camiasında, politik duruş takınmak hatasından kendisini kurtaramamış pehlivan.

    hemşehrisi baykal'la sergilediği lüzumsuz samimiyet göze batmaktadır. oysa "chp'nin pehlivanı" diye bilinmek yerine "antalya'nın pehlivanı" sıfatıyla tanınması kendi yararına olacaktır.
  • 2015 kırkpınar finali'nde diğer antalyalı başpehlivan orhan okulu'ya altın puan esnasında yenilmiş olan pehlivan.

    (bkz: 2015 kırkpınar yağlı güreşleri)