şükela:  tümü | bugün
 • diyarbakır büyükşehir belediye başkanı olan avukat.öte yandan başbakan yardımcısının diyarbakır'a yaptığı ziyarette "protokolde ismi olmadığı" gerekçesiyle "askeri yetkililerce" havaalanına alınmayan diyarbakır halkı tarafından seçilmiş "sivil" yönetici.hayır hayır paranoya yapmayacam malum şahısların halk iradesini yok saydıklarını düşünmeyecem bu ülkede hala kıt zekalı insanların dil,din,ırk ayrımcılıklarını aleni olarak uyguladıklarını aklıma getirmeyecem.söz konusu "yanlışlığı" yapan kişilerin protokol denilen olayda "vali,belediye başkanı ve askeri kuvvet komutanı vs."nin yer alması gerektiğini umarım öğrenmişlerdir ve bir daha da akıllarından çıkarmazlar.
 • abdullah ocalanin avukatligini yapmistir.*
 • bir bekçiyi öldürdükten sonra öldürülen pkk miltanının ailesine taziye ziyaretinde bulunmuştur. bunu yaparken hiç utanmış mıdır? hiç sanmıyorum. devletin verdiği bir görevde olup da devlete karşı olanların yanında durmak utanmazlıktan başka birşey değildir.bugün bir açıklama yapacakmış.ne diyeceğini merakla bekliyorum

  http://www.milliyet.com/…04/08/09/guncel/gun02.html
 • teröristin evine başsağlığı ziyareti'nden sonra "bekçinin evine de taziyeye gittim" diyen fakat bugünkü hürriyet gazetesine göre bunun gerçek olmadığı apaçık ortaya çıkan insan.
 • diyarbakır ve türkiye için çok büyük kayıp olan... terör örgütünün ise kendisi için şüphesiz kazanç olarak gördüğü, anaların acılarının ortak olduğunu söyleyen pişkin ve "sivil" destekçi!.
 • burası türkiye dedirten olayın baş kahramanı adam. ne yazıkki memleketimizin yöneticilerinden biridir.orada ne işi vardır merak konusudur*
 • zamanın ötesine geçenler arasında benzerlikler:
  osman baydemir'in diyarbakır belediye başkanı olduktan sonra söyledikleri:
  "kurşuna değil, sevgiye ve barışa ihtiyacımız var. olaylar ve şiddetle anılan diyarbakır'ı ticaret ve kültür merkezi yapmayı amaçlıyorum"
  "aydınlar, politikacılar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri acilen bir komite oluşturup, barış ortamını sürdürmenin ve güçlendirmenin yollarını aramalı"
  sonuçlar:
  1) kendisi apo denen katilin avukatlığını yapmış, imralıdan yükselen tehditleri medya ve terör örgütüyle paylaşmış, sevgiye ve barışa olan ihtiyacı karşılamıştır kendince.
  2) kendisi bir komite oluşturup teröristlerin evine ziyarette bulunmuş ve dediği gibi barış ortamını güçlendirmiştir.

  edit: yeni bir açıklama: 'bin yıl önce de belediye başkanları, öldürülen teröristlerin evine taziyeye giderdi' demiş baydemir. artık bir best of albümü çıkartma zamanı geldi bunun, bakalım kim elinden tutacak
 • ne de olsa ab'ye girmek icin debeleniyorlar, birsey yapamazlar diye cesitli orgutlere destek veren, gozleri fel fecir okuyan bir insan.
 • taniyorum bu adami hatta ilk gordugumde adam sandim ama enteresanmis megerse.

  o sinsi ve icten pazarlikli bakislari gercekten sinsi ve icten pazarlikliymis cok laf sarfetmeyen o catal dili gercekten samimi degilmis "soylem" diliymis sadece yureginin icinde yasadigi o gelgitleri o cirkin depremleri yansitmiyormus o sekilde egitilmis bu osman o sekilde programlanmis her nerede egitim gorduyse ve aslinda bir teyp gibi agzindan cikarttigi o soylemler megerse kendisini ma$a olarak kullanan herkimselerin ona ogrettikleri cumlelermis.

  yoksa gariban osman, aklî osman 31 yasinda osman nasil olur da otururmus diyarbakir gibi bir sehirde baskanlik koltuguna. biz de zamaninda gorememisiz hadiseyi, cozememisiz..osman da guneydoguda hergun gordugumuz samimiyetsiz, ait oldugu halki somuren istismar eden ve zor durumda birakan cellatlardan biriymis..
 • "biz devlete ve pkk'ya e$it mesafedeyiz" gibi talihsiz bir açıklama yapmı$tır ki bu açıklama dünyanın hiç bir ülkesinde yapılamazdı.. osman baydemir belediye ba$kanı olmasının ötesinde sıradan bir insandır.. hükümette bunun bilincindedir ve üzerine giderek sıradan insanların kahramanla$masını istemiyordur.. osman baydemir bu açıklamaları ile son zamanlarda ab kriterleri doğrultusunda bugune kadar verilmemi$ tavizlerin verildiği, ait olduğu kürt toplumuna en büyük yanlı$ı yapmaktadır, zarar vermektedir..