şükela:  tümü | bugün soru sor
 • düğün evini kana bulayan osman
  yarhisar tekfuru ile kayı aşirettti lideri olan ertuğrul arasında kadim büyük bir dostluk vardı. öyle ki ertuğrul yazın yaylaya cıkarken tüm ağrılıklarını taşımakta güç olan mallarını yarhisar tekfuruna emanet ederdi. dönüştede tekfura hediyeler verirdi. tekfur onun olan yaylarda kayıların hayvanlanrını otlatmasında hiç rahatsız olmazdı. cünkü kayılar'a hep güvenirdi. onlara dostluğundan gayri bir şey vermedi. gün gelecek bu güveni ona ölüm ailesine büyük bir yıkım ve keder getirecekti. eğtuğrul'un ortanca oğlu osman ( o zamanki adı ataman) babasının hediyelerini kaleye bırakırdı. anca ortanca oğlanın gözü yarhisardaydı. bura neden benim olmasın ki diyordu. heiyleri bırakırken bir gözü tekfura giden hediylerde öbür gözü yarhisar'da kalıyordu. yıılar yılları kovaladı. kayı aşiretti reisi eğtuğrul öldü. dünya malı ve hırsı gözü karatmış osman aşirettin başına gecmek istiyordu. bu uğurda amcası dündar'ı bile öldürmekten cekinmedi. aşiretin başına gecen osman gözü yarhisardaydı. yarhisar tekfuru kızını bilecik tekfurunun öğlu ile evlendirecektir. kızın adı holifira dır güzeliği dillere destandır. saf bir zamanlar dost olduğu ertuğrul'lun oğlunuda unutmaz. onuda düğüne davet eder. dünya malı ile gözü dönmüş ertuğrul oğlu osman ''hah der işte fırsat bu fırsat'' ben bu düğünde yarhisar'ı bileciği kendime alırım. güzeller güzeli holifirayıda alıp bizim hayırsız orhan'a karı yaparım. zaten başımın etini yiyor babo beni ever diye şimdi başlık masrafa filan ne gerek var. bunuda alıp oğlana karı yaparım. o kadar der. kısa keselim osman gazi düğün hediyesi diye yarhisara kadınlarla hediyeler yollar. kadın kılığına soktuğu cerilerdir aslında onlar. bir kacı da gercekten kadındır ama o devirde nadirden olsa savaşmayı bilen kadınlardır. zaten kalenin muhafızları aşağıda düğündedir. kalede az bir muhafız vardır. onlarda sarhoştur.(kimse böyle bir kalleşlik beklemediğinden tam düğün modundadır) osmanın kadın kılıklı cerileri ve kayının azman kadınları kaledeki sarhoş askerleri kılıçtan gecirir. aşağıda osman düğünü basar adeta düğün evi olur cenaza evi. tekfurlar ve oğulları öldürülür. tekfurun kızı holifirayıda orhan'a karı yaparlar.
  türkiyeli tarihcilere göre tekfurlar osman'a tuzak kurmuşlarda osman tuzağı böyle def etmiş. mağdur olan aslında kayılarmış filan falan fıstık
  tamamen yalan tekfur malmı osman'ı öldürsün. bilirki osman ölünce kayıların hepsi onlara düşman olacaktır. zaten sıkışmış olan yarhisar tekfuru birde kayıların kini ile mi mücadelle edecek. hem kim kızının düğünde huzur bozucu böyle bir eylem yapar. gercek örtülmez. osman dostlukla davet edildiği mekanı kana bulamıştır. bu ne anlatılan osmanlıdır ne dindir nede delikanlılıktır. bu düpe düz kalleşliktir. yine türkiyeli tarihcilerinin sacma idaası neymiş holifira orhana aşıkmış. kim babasını erkek kardeşini öldüren bir ailenin oğluna aşık olurki? zorla tekfur kızını babasının katillerine gelin yapmışlardır. ve zorla kıza din değiştirmişlerdir
  gerceklerin gün yüzüne cıkma gibi bir huyu vardır.
 • ned stark'in ogluyla karisi da ölüyor diye biliyorum, ondan hic bahsetmemissin kardeş.
 • osman beyin aslında otman bey olması.
 • bildiğin red wedding olmuş lan !

  (bkz: red wedding)
 • kaynak cemaziyelevvel sanırım.
 • kaynak olmadığı için ilgimi çekmeyen hikaye.
 • tanım: osmanlı'nın merhamet edip soyunu kurutmadığı kahpe bizansın torunlarının iftirası.

  biz, dedelerimiz kadar merhametli değiliz haberiniz olsun.

  bu bizans artıkları altı yüz sene osmanlı himayesinde varlık içinde yaşadılar, devlet bunları el üstünde tuttu, avrupa'da müslümanlar kazığa oturtulurken osmanlı padişahları kendi kişisel hazinesinden bunlara kilise yaptı, kendi dillerini istedikleri gibi konuştular, kendi hukuk sistemlerine göre yargılandılar. kurtuluş savaşında yunan'ı, ingiliz'i ellerinde işgal devletlerinin bayraklarıyla karşılarken, savaştan sonra ellerinde türk bayraklarıyla türk ordusunu karşılayacak kadar yavşak olanlar da bunlardı. gezi parkında duvarlara zulüm 1453'te başladı yazanlar da bunlar. bunlar tarihin duvarlarına ihaneti yazanlar aynı zamanda. yarın bu topraklara bir işgal devleti gelse onu da bayrağıyla karşılayacağından emin olun. bunların bin yıllık kini var bize. osmanlıya olan kinlerini cumhuriyetçi gözükerek saklamaya çalışıyorlar. zulm üzerine kurulu devletlerini kafalarına yıkıp yerine adalet devleti kurduğumuz için nefret ediyorlar bizden. selçuklu, osmanlı, türkiye cumhuriyeti değil mesele. türklüğün varlığından nefret ediyorlar. ama bilinki siz ne kadar bizans tohumuysanız biz de o kadar osmanlı torunuyuz. bu topraklarda başka bir ihanete izin vermeyeceğiz. ateşle oynuyorsunuz. ayağınızı denk alın.

  edit: aşağıda da başka bir bizans tohumu türklere çomar demiş. bu ülkenin büyük çoğunluğu orospu çocuğudur demiş. şundaki cürete, cesarete bakın. ismini gizleyebildiği ortamda nasıl da kinini kusuyor türk milletine. orta asyadan gelip babalarınızı ensest bataklığından, annelerinizi gelenekselleşmiş tecavüzden türkler kurtardı ulan. haysiyetsiz, yüzsüz, nankör orospu çocukları.
 • yazılanlar doğrudur veya değildir bilemem ama osman öz amcasını okla vurarak öldürmüş biridir.
  savaşa karşı çıkan, kendine ayak bağı olan, kendisinden çok yaşlı amcasını kılıçla mertçe öldürmek yerine okla öldürüyorsa zaten karakteri konusunda bir fikir verir.
 • tipik bir osmanli hikayesi. osmanli o kadar buyuk o kadar yuceydi ki sonunda yok oldu.