şükela:  tümü | bugün
  • bursa’da vatani görevini yapan gökhan kılıç’ı nöbette annesiyle telefonda konuşurken yakalayıp kafasına miğferle vurma suretiyle öldüren başçavuş. daha önce de başka iki eri sopayla dövdüğü iddiası var. iddia diyorum ama bu adam bir katil, bakınız türk askeri değil; katil. peygamber ocağında böyle insanların olması canımı sıkıyor. dışarda bu askerlere nasıl zarar veririz, nasıl çarşı izninde sırtından kahpece öldürürüz diyen kürtçü terör örgütü pkk varken bizim başçavuşumuz kendi eliyle askerini öldürüyor. umarım rahmetliye şehitlik unvanı verilir, zanlı da cezasız kalmaz.

link: kışlada cinayet
  • eri kedi öldüren, başçavuşu er öldüren, f-16 pilotu özel harekatçı ve sivil öldüren bir organizasyonun bireyidir. ordu diyecektim ama hali pek ordu gibi durmuyor.
  • uyursan, ölürsün! telefonla konuşmak da sanırım şekerleme yapmak. nöbet tutmayı çocuk bahçesinde salıncağa binmek sananları gösteren başlık.
  • gemlik gibi bir yerde nöbet tutarken kural ihlalinin ölümle sonuçlanmasını doğal gören tipleri de ortaya çıkaran başlıktır.

nöbet tutarken ihlal yapan askere yapılacaklar bellidir: kalaylarsın, ne bileyim, çarşısını kitlersin, diskoya atarsın, en olmadı ağzına iki tane çarparsın. kompoziti kafasına geçirmek ne demek ulan?

askerliğimi eskişehir'in han ilçesinde yaptım. jandarma idim. bir akşam nöbetçi komutan beni nöbette envai çeşit ihlalle sobelemişti. sigara, bisküvi, kitap... ne ararsan... iki soru sordu, kitap okumakta kullandığım pilli led lambaya el koydu, "bi daha görürsem oyarım" dedi geçti gitti... tamam bu da fazla da, o askerin kafasına ekleştirdiğin şey, askerin kafasını mermiden korumak için kullanılıyor. nasıl bir malzemeden yapıldığını idrak edemiyor musun be adam?!

çocuk bahçesinde salıncağa binmekmiş...

(bkz: hassiktir be rıfat abi)
  • haberlerden okudugum kadariyla bir askerin olumune sebep olmus bascavus.

daha 2 gun once kediye iskence yapan asker haberi vardi simdi de nobet yuzunden olen asker.

yasal sorusturmadan sonra gercek ortaya cikacaktir ancak olen cocugu geri getirmeyecektir.

3. dunya ulkelerinin kaderi olumun cok ucuz olmasi. yol verdin/vermedin, yan baktin/bakmadin, kufur ettin/etmedin gibi sudan bahaneler bile olume sebebiyet verebilir.

velhasil kelam, turkiye'de yasamak zordur olumun nerden, ne zaman ve neden gelecegi bilinmez.
  • ülkede teröriste ne gerek var bizi kendi kendimize bırakın biz yine birbirimizi öldürürüz.
  • uyursan ölürsünmüş, nöbet tutmak çocuk oyuncağı değilmiş.

iyi o zaman nöbetçi subayından erine kadar her uyuyanı dost ateşiyle öldürelim. ta ki nöbet tutabilecek adam kalmayana kadar.

insanda biraz vicdan olur. nöbet talimatına uymuyorsa yasal olarak gerekeni yaparsın. dövmek, öldürmek düşmana askerliktir. al telefonunu, tut tutanağını, askerliğini uzat. kompozit başlıkla vurup öldürmek ne lan? bi de bunu savunuyo burda utanmadan. cani misiniz lan siz?

nöbet tuttuğu yer de gemlik ha. sanki bana hakkari dağ ve komando tugayı.

bunca bedelli ağlağının olduğu yerde senin askerini sevmen, gelip görev yaptığı için gurur duyman, morali bozuksa, cahilse, aklı yerinde değilse idare etmen gerekirken döversen, söversen, hatta öldürürsen yarın fedakarlık yapacak kimseyi bulamazsın.

çok sinirlendiysen bağırır çağırırsın. yılların başçavuşusun, komutanlık yeteneğin, refleksin daha oluşmamış. ordu gibi şiddetin ne olduğunu çok iyi bilen ve bunu akla mantığa uygun kullanma uzmanı olan bi yapıda böyle adamlara yer yok. umarım hak ettiği cezayı misliyle alır.

10 aylık evli, 21 yaşında çocuk ya.
  • 2.sınıf film replikleriyle duyar kasan idiot..uyursa ölürmüş..telefonla konuşursa şekerleme yapıyor olurmuş.bak bak laflara bak dingilin.ulan gencecik bir çocuk psikopat bir başçavuş tarafından katledildi.anasının babasının karısının ocağına ateş düştü,perişan oldular.zevat yıllardır nöbet tutuyor,sınır karakollarında da sanki.