şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gemlik gibi bir yerde nöbet tutarken kural ihlalinin ölümle sonuçlanmasını doğal gören tipleri de ortaya çıkaran başlıktır.

  nöbet tutarken ihlal yapan askere yapılacaklar bellidir: kalaylarsın, ne bileyim, çarşısını kitlersin, diskoya atarsın, en olmadı ağzına iki tane çarparsın. kompoziti kafasına geçirmek ne demek ulan?

  askerliğimi eskişehir'in han ilçesinde yaptım. jandarma idim. bir akşam nöbetçi komutan beni nöbette envai çeşit ihlalle sobelemişti. sigara, bisküvi, kitap... ne ararsan... iki soru sordu, kitap okumakta kullandığım pilli led lambaya el koydu, "bi daha görürsem oyarım" dedi geçti gitti... tamam bu da fazla da, o askerin kafasına ekleştirdiğin şey, askerin kafasını mermiden korumak için kullanılıyor. nasıl bir malzemeden yapıldığını idrak edemiyor musun be adam?!

  çocuk bahçesinde salıncağa binmekmiş...

  (bkz: hassiktir be rıfat abi)
 • ülkede teröriste ne gerek var bizi kendi kendimize bırakın biz yine birbirimizi öldürürüz.
 • 2.sınıf film replikleriyle duyar kasan idiot..uyursa ölürmüş..telefonla konuşursa şekerleme yapıyor olurmuş.bak bak laflara bak dingilin.ulan gencecik bir çocuk psikopat bir başçavuş tarafından katledildi.anasının babasının karısının ocağına ateş düştü,perişan oldular.zevat yıllardır nöbet tutuyor,sınır karakollarında da sanki.
 • olan gencecik çocuğa oldu.bir hayat gitti bu adamı dövsen ne olur ? sövsen ne olur?içeri atsan ne olur ?giden canı geri getirebilecek misin?
  işin kötüsü her gün vicdanımız yara alıyor.her geçen gün daha da kötüye gidiyor.
  ah ah...

  tecilimi bozdum.askere gideceğim inşallah böyle yavşak heriflerle karşılaşmam.inşallah kimse karşılaşmaz.
 • haberlerden okudugum kadariyla bir askerin olumune sebep olmus bascavus.

  daha 2 gun once kediye iskence yapan asker haberi vardi simdi de nobet yuzunden olen asker.

  yasal sorusturmadan sonra gercek ortaya cikacaktir ancak olen cocugu geri getirmeyecektir.

  3. dunya ulkelerinin kaderi olumun cok ucuz olmasi. yol verdin/vermedin, yan baktin/bakmadin, kufur ettin/etmedin gibi sudan bahaneler bile olume sebebiyet verebilir.

  velhasil kelam, turkiye'de yasamak zordur olumun nerden, ne zaman ve neden gelecegi bilinmez.
 • eri kedi öldüren, başçavuşu er öldüren, f-16 pilotu özel harekatçı ve sivil öldüren bir organizasyonun bireyidir. ordu diyecektim ama hali pek ordu gibi durmuyor.
 • uyursan, ölürsün! telefonla konuşmak da sanırım şekerleme yapmak. nöbet tutmayı çocuk bahçesinde salıncağa binmek sananları gösteren başlık.