şükela:  tümü | bugün
 • hanefi avcı ya göre f tipi yapı içinde emniyeti yöneten ve asıl adı osman hilmi özdil olan kişi.
  http://www.radikal.com.tr/…21.08.2010&categoryid=77

  henüz kitabı okumadım. ama hanefi avcı 'nın diikate alınmayacak biri olmadığını çok iyi bilmekteyim.
  taraf olmuşlardan ne salvolar gelir artık kimbilir.
  umarım bu bir başlangıç olur. cesareti için kendisini tebrik etmekteyim.
 • hanefi avcı'nın haliç'te yaşayan simonlar dün devlet bugün cemaat kitabında bahsettiği pek mühim bir insan.

  --- spoiler ---

  kozanlı ömer

  --- spoiler ---
 • henüz kimsenin hakkında hanefi avcının kitabında yazılanlar dışında bir hükümde bulunmadığı adam.
 • muhtemelen bu değil ama vatan şöyle bir iddia atmış ortaya: http://haber.gazetevatan.com/…m-kim/324693/1/gundem
 • ankara sigorta’nın ankara’daki acentalarından birisinin sahibi.
 • hakkında ilk haber vatan gazetesi tarafından yapılmıştır. ` : #20106281` haberde geçen kişi ile hanefi avcının kitabında bahsettiği ipuçlarının benzerliği dikkat çekicidir;

  "mektupta yer alan “kozanlı ömer” hakkındaki “ipucu” şöyle:

  “ömer bey, abd vizesini geri alabilmek için istihbarat dairesi başkanlığı’ndaki arkadaşları riske atarak kendisinin polis sandığı’nın sahibi olduğu ankara sigorta’nın temsilcisi olduğunu, emniyet genel müdürlüğü’nün araçlarının kendisi tarafından sigortalandığını ifade ettirmiş, ancak bu durum fbi yetkilisinde daha büyük bir şüphe uyandırmış ve ömer beye vize verilmesi talebi reddedilmiştir.” "

  "bu ipucu, osman hilmi özdil’in, ankara sigorta’nın ankara’daki acentalarından biri olduğunu ortaya çıkardı ve özdil’e ait yeni master sigorta aracılık hizmetleri ltd. şirketi’ne uzandı. resmi belgere göre, yeni master sigorta aracılık hizmetleri ltd.’nin iki ortağından biri olan özdil, bu şirketi 13 haziran 2006 tarihinde noter kaydıyla kurdu. şirket 20 nisan 2006’da da ticaret sicil kaydı yapılarak resmi olarak faaliyete geçti. özdil’in, şirket kurulduğu günden bu yana cengiz özkan isimli bir de ortağı bulunuyor. ikametgah senedine göre ankara’da yaşayan 1968 doğumlu ve 42 yaşında olan özdil, adana kozan doğumlu. “kozanlı” lakabının da doğum yerinden geldiği sanılıyor. "

  bir başka ilginç nokta ise değişik bir komplo teorisine imkan vermektedir. #20101782 numaralı entryde verilen bilgiye göre osman hilmi özdil adlı bir kişinin 1985-1986 öğretim yılı harp okulu giriş sınavını kazanan yedek adaylardan biri olduğudur.

  buna göre 1968 yılında doğmuş olan acente ortağı kozanlı osman hilmi özdilin bu sınavın yapıldığı tarihte lise mezunu olarak harp okulu sınavlarına girmiş olma ihtimali vardır ki yaş aralığı tutmakta.

  komplo teorisi ise cemaatin ilk başta bu kişiyi tskne sokmaya çalıştığı, ancak bir şekilde bunu başaramadığı, bunun yerine bu kişiyi sivil olarak emniyete yakınlaştırıp bu şekilde kullandığı.

  ancak ilk aşamada şu an orduda osman hilmi özdil adlı bir subayın da bulunması durumunda -ki aynı yaş aralığında bu isme sahip 2 kişinin bulunmasından daha düşük bir ihtimal- söz konusu komplo teorisi, bu kişilerin ayrı kişiler olduğu ortaya çıkacağından çökecektir.

  ek
 • oda tvye ihtarname gönderen kişidir.

  ihtarnamede geçen şu kısım özellikle ilginçtir;

  “söz konusu kitabı yazan kişinin, halihazırda yargılaması devam eden ergenekon terör örgütü ve benzeri bazı davalar bakımından değerlendirildiğinde örgüt lehine olacak şekilde yargılamaları etkilemek, toplanan delillerin geçersiz ve hükümsüz olduğunu ileri sürmek suretiyle de, örgütü aklamaya çalıştığının farkında olması gerekirdi.”