1. kendisi hakkında soruşturma başlatan komisyon hakkında cumhuriyet başsavcılığına şikayette bulunmuştur. yasadışı dinlemelerle hakkında soruşturma başlatıldığını dilekçesinde belirtmiştir ve sonuna kadar haklıdır. sırf abdullah gül hakkında yeniden yargılama yapılmasını istediği için üstüne gidenler ve onların şakşakçıları umuyorum gerekli cezaları alırlar.
  2. faşizan uygulamaların üzerinde denendiği bir kişidir.hükümet,cumhurbaşkanı,akp li belediyeler hakkında kötü söz,olumsuz bir bakış,konuşma,uygulama yapılmasın o kişinin meslek hayatı bitmiştir artık.böyle insanlardan biri olmaya aday kişidir bu insan.mesele bu adam doğru yapmış mıdır yapmamış mıdır olayı değildir sadece.karşı devrim, hukuk dediğimiz şeyinde tüm kalelerini esir almaktadır yavaş yavaş.
  3. adalet bakanlığına karşı hukuk mücadelesi veren ağır ceza hakimi. hakkında açılan soruşturmaya dayanak olan bilgi ve belgeler -soruşturmanın gizliliği gerekçesiyle- kendisine verilmediği için ifade vermeyi red etmiştir. avukatı, `birleşmiş milletler yargı bağımsızlığına ilişkin temel prensipleri`ne göre hakimler hakkında yürütülen soruşturmaların gizli olamayacağını belirtmiştir.

http://www.cnnturk.com.tr/…medi/541751.0/index.html

edit: bu da adalet bakanlığı teftiş kurul başkanlığının, osman kaçmaz ın avukatının açıklamalarına cevabı.

http://cnnturk.com/….aciklamasi/541944.0/index.html

bakalım ne olacak, aihm ye kadar gider gibi geldi bana.
  4. bu adamı savunmak artık adaleti savunmaktır bence,tarafsızlığı.ama eğer yaşadığın üstü kapalı bir faşist yönetim altında esaretse,engizisyon en doğru sözdür bu adamın yargılanma durumu için.yazıktır ki bu adam tek başınadır,kimsesizdir ve büyük başbakanımız hakkında olumsuz bir karar vermiştir.işte ozaman gelsin evrakta sahtecilik suçlamaları,zaman gazetesinin akılalmaz haberleri,yalan bir kamuoyu oluşturma çabaları.bu kadar kolaydır bir adamı hedef göstermek bu kadar çirkef.
    ışığı göremiyoruz artık,güneş batıyor.

''önce yahudiler için geldiler..sesimi çıkarmadım.çünkü ben yahudi değildim.
    sonra komunistler için geldiler...sesimi çıkarmadım...çünkü ben komunist değildim.
    sonra sendikalar için geldiler...sesimi çıkarmadım..çünkü ben sendikacı değildim.
    sonra katolikler için geldiler...yine sesimi çıkarmadım...çünkü ben protestandım.
    sonra benim için geldiler ve artık ses çıkaracak kimse kalmamıştı...
  5. asıl yaptığını kimsenin farketmediği adam. cumhurbaşkanın yargılanamayacağını hukuk fakültesi 1. sınıf öğrencileri dahi bilir ancak kendisi verdiği bu kararla söz konusu davanın zamanaşımı süresini durdurmuştur. ileride abdullah gül görevinden ayrıldığında ve yargılama söz konusu olduğunda zamanaşımı sebebiyle cezasızlık durumu gündeme gelmeyecektir.
  6. arkasında kimlerin olduğunu merak ettiğim hakim. yoksa bu kadar pervasızca böylesine göze batan garip kararlar veremezdi. ama arkasındaki rüzgar dindi herhalde ki sonunda kendisine karşı ciddi bir adım atıldı. gerçi hsyk onu meslekten ihrac etmez ama... dur bakalım.
  7. kendisi (bkz: turkiye'de hicbir basari cezasiz kalmaz) sozunun son ornegidir. halbuki ne gerek var degil mi? salla basini al maasini... ne gerek var hak-hukuk icin elini tasin altina sokmus. kanunun verdigi yetkiyle mi hareket etmis? kanunda gucler ayriligi ilkesi mi varmis? ....

osman kacmaz'in adalet bakanligi tarafindan gorevden men edilme talebi, "demokratik acilim", "demokrasi", diye gundem yaratan iktidarin ne kadar "demokratik" oldugunun ve ayni zamanda turkiye'nin, ne derece hizla fasizan bir yapilanma icerisine girdiginin somut bir ornegidir. halbuki, kendine hukuk seklinde bir yapilanmaya giren her iktidar bir gun mutlaka tarafsiz yargiya ihtiyac duyacaktir.
  8. görevinden ihracı istenmiş sayın başkanın.
    herşeye rağmen, yargıtay onursal başsavcısı sabih kanadoğlu'nun da belirttiği gibi hala hukuka güveniyoruz. osman kaçmaz'ın görevine ve yerinde kararlarına devam edeceğinden eminiz.
    yeter ki hukuka kimse parmağını sokmasın.
    lütfen çıkarlarınız adına yargı erkini kullanmayın artık, lütfen!

osman kaçmaz hakkında bilgi verin