şükela:  tümü | bugün
  • 03.01.2014 tarihli habertürk'teki türkiyenin nabzı programında, 17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonundaki savcıların görevden alınmasıyla ilgili hukuksuzluklarla ilgili homurdanırken, kendisine söylenen "zamanında yapılan hukuksuzluklara bir üniversitede dekan olarak neden tepki göstermediniz" sorusuna, "benim böyle bir görevim yok" cevabını vererek, demokratik bir devlette sivil toplumun, üniversitelerin görevleri ve durmaları gereken nokta hakkında zerre fikre sahip olmadığını türkiye'ye ilan eden prof. dr. dekan.

    evet bu adam fatih üniversitesi hukuk fakültesi dekanı.

    algıda zorluk çekilse de%100 doğru bilgidir, yayalım.
  • osman hoca'nın, hukuk ilmine giriş kitabını okumuştum. (bkz: http://www.kitapyurdu.com/…ml&manufacturer_id=15672) hukuk hakkında genel bir fikir sahibi olmak için tavsiye edilebilecek başarılı bir eserdir, asırlarca bu topraklarda geçerli olan hukuka daha çok yer vermesi yönüyle, muadili hukuka giriş-hukuk başlangıcı kitaplardan ayrılır.

    osman hoca islam-osmanlı hukuku hakkında daha derinlikli bir kitap daha yazmış. (bkz: http://www.kitapyurdu.com/…roduct&product_id=374900)
  • ancak 3. dünya ülkelerinde (profesörlüğü bırakın) hukuk fakültesi mezunu olabilecek garip bir canlı idi