şükela:  tümü | bugün soru sor
 • garanti bankası gelmiş bu amcama "hocam hazır siz yaşasın hayat isimli kitabınızla köşeyi dönmüşken bir de biz sizi paraya boğalımda kaymaklı olsun" diyerek bu adamı garanti emeklilik reklamlarına çıkarmışlar, insanların ikinci baharlarını daha formda yaşamaları için bi takım tavsiyeler verdirmiştir..

  ha, neye dermandır bu tavsiyeler orasını emekliler bilir ama bilinen şu dur ki osman bey'in emekliliği son derece rahat geçecektir..
 • herkesin doktoru olan bi amca bu, bi kere demirel'in ve sezen aksu'nun ozel doktoru, kalan sohretlere de hizmet veriyor ama, mesut yilmaz'a mesela
 • bir oğlu bir de kızı olan adam. oğlunun adı raşit kızınınki mervedir.
 • yasasin hayat* adli kitabinin dogan yayincilik tarafindan 'prof. dr. osman muftuoglu kitaplari 1' olarak yayinlandigi dusunulurse devamini yazacak olan doktor
 • hafifleyin genclesin isimli kitabin yazari.
  ayrica kitap 'prof. dr. osman muftuoglu kitaplari 2' olarak yayinlanmis.
 • bu adamın hayat hikayesi esasen soyadında gizlidir. müftüoğlu soyadını almış olması tamamen babasının mesleğinden ileri gelmektedir. evet babası müftüdür osman bey'in, bu onun ailesinde taa soyadı kanunundan öncesine dayanan bir gelenektir, babadan oğula geçer, herkes müftülük yapar bu ailede. osman bey ise, ilk kez bu düzene karşı çıkmış, ve müftülükten farklı bir yol seçmiştir kendine. bunu yapması kolay olmamıştır tabii, tam bir isyan olmuştur ailesine ve aile geleneğine karşı. seçtiği yol da aslında kendi özünde bu isyandan önemli öğeler taşımakta, adeta bu isyandan beslenmektedir: bildiğiniz gibi müftüoğlu anti aging ekolünü benimsemiş bir doktordur. yani islam dininin bazı yorumlanışlarına göre, allah'ın işine karışmaktadır. yani, belli çevrelerce benimsenen islam dini kurallarına karşı çıkmaktadır. din adamı olan bir aileden gelme bir insanın yaptığı bu seçim tamamen bilinçlidir. adamcağız, isyanını, başkaldırışını, hayat amacının geneline yaymış ve kendisine bu yolu seçmiştir.*

  yıllar sonra gelen edit: ironiyi anlamayan nesle aşina değilim.
 • 1993 yılında suleyman demirelin doktoru oldugu sırada ankara numune hastanesi bashekimligine getirilmistir. bu tarihten itibaren aldigi devlet destegini gayet akıllıca kullanarak numune hastanesini mezbellik olmaktan çıkarıp oldukca iyi fiziksel sartlara kavusturmustur. sert ve otoriter tarzı personel tarafından sevilmemesine yol acmasina ragmen yaptigi hizmetin boyutu inkar edilemez. basinla basindan beri sicak ve iyi iliskiler icinde olmayi basarmis ve nihayet "medya doktorlugu" mertebesine erismistir. (bkz: tuttugunu koparmak)
 • 5 dakika ilgilenip 200 kusur kagit para alan doktor. muneccimligi pek sevdigi de gozlemlenmekte. zaten 5 dakikada teshis koyup tedavi onermek de doktorlukla degil muneccimlikle olacak birseydir.
 • hürriyet gazetesinde yazılarına "yaşasın hayat" sloganıyla devam eden "sağlıkçı" doktor.

  aslında bütün doktorların amacı insan sağlığını korumaktır. ama biz doktora sağlığımız bozulunca gideriz. yani bozulan sağlığımızı tamir ettiririz. halbuki sağlığı bozmamak, onu korumak, hem daha önemlidir, hem de tamir etmekten daha kolaydır.

  bu açıdan bakıldığında insanın sağlıklı kalmasını sağlayacak her tür koruyucu tedbir, adına ister genç kalma, ister anti aging densin, hem tıbbî, hem de dinî bir yoldur. yani osman müftüoğlu bu şekilde allah'ın işine karışmak, onun kurallarına karşı çıkmak bir yana, tam tersine allah'ın emir ve tavsiyelerini yerine getirmektedir.

  insanın sağlığını koruması dini bir emirdir. peygamberimiz de beş şeyin kıymetini önceden bilmemizi tavsiye etmektedir ki, bunlardan biri, hastalanmadan önce sağlığın kıymetini bilmektir.
 • demirelin "yürü ya kulum" demiş olduğu ve kendisine sosyete kadınlarına daha rahat hizmet verebilsin diye açılışını yaptığı akaretler evlerinden iki bina verdiği sağlıkçılık yapmaktan ziyade estetik ve diyet uzmanlığı düzeyinde işler icra eden hekim. dahiliyeci olmasına karşın hastalarının psikiyatriden kulak burun boğaza her türlü sağlık sorunlarıyla ilgili ahkam kesmekte ve daha ötesi ilaç yazmak gibi müdahelelerde bulunmaktadır.