• yakın akrabamız bir güzel insan. dünyayı değiştirebileceğine inanan bir cesur yürek. kendisiyle çok yakın ilişkimiz olmasa da, hikayesiyle ve yaptıklarıyla her zaman saygı duyduğum küçük yerdeki büyük patron. nur içinde yat, allah taksiratını affetsin.
  • japonya'da yüksek lisans yaparken çalıştığı şirketlerin isimlerinden esinlenerek adını verdiği funika'nın merkez binasında hayatına son vermiş sanayici. ekonomimizi teğet geçen kriz nasıl olduysa ihracat temelli çalışan şirketin nakit akışını bozmuş ve organik tekstil gibi çin vb. ülkelerde üretilen ürünlerin kalite olarak üstünde üretim yapan bir şirketi darboğaza sürüklemiştir. iflası durdurma kararından sonra durumunu toparlayan ve yüksek teknoloji tekstil yatırımlarına devam eden ileri görüşlü, eğitimli bir insan, bir aile babasıydı.
  • arkadaşımın babası, ufo hastası, türkiye'nin ilk ufo müzesini kuran şahsiyet.
  • denizlili işadamı funika holding yönetim kurulu başkanı nuri sözkesen, fabrikasındaki makam odasında başına dayadığı tabancayla intihar etti.

edinilen bilgiye göre, funika tekstil'de saat 17.00 sıralarında silah sesi gelmesi üzerine sekreteri odaya girerek sözkesen'in kendini vurduğunu gördü. olay yerine gelen 112 acil servis yetkilileri sözkesen'in öldüğünü tespit edildi.
  • işyerindeki odasında intihar ederek yaşamına son vermiş kişi. ayrıca kendisi sirius ufo uzay bilimleri araştırma merkezi başkan yardımcılığını da yürütüyordu. sirius'a olan desteği ve ufo müzelerinin kurulmasında gösterdiği büyük özveri nedeniyle "ufo meraklısı işadamı" olarak da anılıyordu.
  • funika holding yonetim kurulu baskani, uzay muzesi sponsoru ve bilimum space related subject meraklisi kisi
  • funika tekstil'in sahibidir. fabrika calisanlarina yoga yaptirir.

http://www.tempodergisi.com.tr/life_style/05379/
  • an itibarı ile muhabir adlı programda buluşlarını bir bir göstermektedir. gecenin bu vaktinde türkiyenin hatta dünyanın enerji sorununa önemli bir çözüm getirecek bir buluşu taktim etmektedir. adının hybrid ısı sistemi olduğunu anladığım bu buluş ısınmada en az 3.3 kat tasarruf sağlıyormuş vs.vs. bir iki prof. da de eşlik etmekte bu programa. aklıma kendi kendine elektrik üreten cihaz geldi, spikerin de aklına gelmiş olsa ki bunlardan çok var ne zaman hayata geçecek sorusuna cevap: 3 ay, bilemedin en geç 2009 olacakmış.
    programda mucize-flaş birkaç buluştan daha bahsedilecek ama, adamın asıl işi tekstilcilikken çift kişilik bornoz nası bişey onu merak ettim ben şimdi.
  • denizli'deki funika holding'in ba$kanı..
    ilk türk uzay turisti olmayı dü$ünüyormu$..
  • denizlili bir tekstilciymiş. lakin kendisini sözlüğe başlık ettiren tarafı da, 2008'de uzaya gitmek için kendini sıraya yazdırmış olmasıdır. 2008'de uzaya turist taşımayı hedefleyen virgin galactic'in ilk türk müşterisi olabilir bu adam. az önce de ntv'de uzaya bir denizli horozu da götürebileceği imalarıyla beni benden almıştır.
hesabın var mı? giriş yap