• coşkuyla söylemek isteyip de kendini zoraki tutmaya çalışırken yine de coşkusuna yenilip ağzından kaçırıverdiklerini darbeyle ilişkilendirmemek çok naif olur hakikaten. bu konuşmayı hukukçular bir kanıt olarak kullanabilir mi kullanamaz mı, orasını bilemem ama bir tarihçi gözüyle bunu birincil kaynak olarak ele alacak olsak, darbeyle ilgili cemaatin hesapları ve varsayımlarının ne olduğu konusunda baya bir 'insight' (içeriden görü, içgörü) sunduğunu söylemek mümkün olur herhalde. anlaşılan o ki en temel varsayımları, darbeye kalkışacak askeri gücün karşısına herhangi ciddi bir sivil karşı koyuşun olmayacağı ve darbeyi bastırmak için harekete geçecek silahlı kuvvetleri etkisiz kılmanın her şeyi çözeceği düşüncesiymiş. o nedenle, kendini şu ya da bu nedenle olursa olsun sokaklara canı pahasına atmış insanlara amasız ve fakatsız şükranları iletmek memleketçe boyun borcudur. özsoy'un konuşmasını birincil kaynak addettiğimizde ortaya çıkan bir başka şey de darbe başarılı olsaymış tüm akp eşrafının mallarını şak diye müsadereye tabi tutacakları. o kadar iştahlı, hani neredeyse ağzının suları akarak anlatıyordu mevzu mal intikali meselesine geldiğinde. yalnız cemaatin darbe öncesindeki planları, varsayımları üzerine enikonu bir görüntü yavaş yavaş oluşuyor şükür de bir de hükümetin ve özel olarak erdoğan'ın darbe öncesindeki manevra ve tutumları hakkında 'eniştemden duydum'dan daha doyurucu bir şeyler öğrenebilsek ne güzel olurdu. herhalde bunun için bir 50-60 yıl beklememiz gerekecek. özellikle çok seri bir biçimde camilerin insanları mobilize etmek için kullanılmasını, halkın hemen en başından sokaklara çağrılmasını özsoy'un konuşmasındaki birtakım keywordlerle beraber düşününce, erdoğan ve ekibinin fetö'nün askeri hurucunun tam olarak ne zaman patlayacağını bilemeseler bile bunun olacağına dair güçlü istihbarata sahip oldukları ve buna dair bir ivedi karşı koyuş planını hazır bulundurdukları şimdilik sadece sezgisel boyutta olsa da olası görünüyor.
  • bu youtube videosu'nun ilk bir dakikasında darbenin olacağını neredeyse açık açık söyleyen cemaatçi profesör ve yazar. vay arkadaş.
  • 5 ocak 2009'da haber7.com'da yayinlanan iste yahudileri korkutan hadis baslikli sacmasapan yazisini okuduktan sonra (bkz: israil gargat agaci yetistiriyor efsanesi) nerenin profesoruymus bu adam diye internette biraz bakindim. fatih universitesi cevabina ulasmak pek sasirtmadi:

http://fef.fatih.edu.tr/?cv,8263

linkteki cv'ye gore toplam 2 (iki) adet akademik yayini varmis bu arkadasin, ve ikisi de "imam hatip liseleri mezunlari ve mensuplari dernegi"nce yayinlanan tohum dergisinde basilmis. yesinler senin profesorlugunu demekten baska bir sey gelmiyor elimden.
  • " yüzde elli desteği falan iplemeyin. ben siyaset bilimi profesörüyüm yaa. altyazı geçin televizyon kanallarına deyin ki yarın sokağa çıkma yasağı var diye bakın sokağa çıkıyorlar mı? bütün darbeler cuma günü oluyor, hocaların evleri camii avlusundadır , namaza bile geçmezler korkularından. türkiyede insanların demokrasi hassasiyeti diye bi şey yok, bunlar kuru kalabalıklar. yine 100 tane yürekli kominist taksim meydanını zorlayacaktır, bi tane sağcı aydın bile çıkmayacaktır affdassdsafffafa "

osman özsoy

bunu e-postalarıma imza yaptım çok iyi yaa.
  • bu prof. titrine sahip sahsin, kadina yonelik siddet konusunda "arastirma" diye "kamuya" sunulmak uzere degerlendirmeye gonderdigi bir metin gecti elime. neredeyse tamami internet ustunden buldugu cesitli belgelerden kopyala yapistir yoluyla kolajlanmis. `ksgm' nin bilumum raporlarindan 3-5'er sayfalik alintilarla(!) kadin konusunda "ozgun" bir calisma yapmis hazretleri. bahsi gecen metinde kendisine ait bir paragraf yok!

amcam dosyasinin basina soyle prof.'um boyle basin kartim var diye ozelliklerini yazip dokmus. o yazdigi doktora tezinin pesine dusesim geldi, hangi metinlerden kolajlamis cok merak ediyorum. ha saskinligim gectikten sonra kendisini takdir etmedim degil, insanin bu kadar calmasina ragmen bu kadar gerinmesi bir yetenek ne de olsa.
  • "yüzde elli desteği falan iplemeyin. ben siyaset bilimi profesörüyüm yaa. altyazı geçin televizyon kanallarına deyin ki yarın sokağa çıkma yasağı var diye bakın sokağa çıkıyorlar mı? bütün darbeler cuma günü oluyor, hocaların evleri camii avlusundadır , namaza bile geçmezler korkularından. türkiyede insanların demokrasi hassasiyeti diye bi şey yok, bunlar kuru kalabalıklar. yine 100 tane yürekli kominist taksim meydanını zorlayacaktır, bi tane sağcı aydın bile çıkmayacaktır" ayarın kralını yemiş ya la bu adam(!). işte ben buna gülerim asdasdafa...*
  • adam resmen ekibin en tepelerinden birisi. " darbe yapacağız oğlum anlasana " demediği kalmış spikere.
  • 15 temmuz 2016 darbe girişiminden önce gününe işaret eden ve profesör olacağıma albay olsaydım daha çok hizmetim olurdu diyen biri. youtube da kayıtlarına erişilebilir.
  • saka maka adam basli basina itiraf makinesi cikti.

(bkz: profesör olacağıma albay olsaydım daha çok hizmetim olurdu)
  • muhtemelen soruları çalarak ve de katakulli çevirerek prof olmuş şahıs. başka türlüsü mümkün değil.

en garibime giden de darbeden önceki konuşması kabak gibi ortadayken hala insan içine çıkabiliyor oluşu. bunu nasıl başarıyor anlamıyorum.

twitter'da şöyle yazmış:

"27 nisan e-muhtırası dahil tüm darbelerin cuma günü olduğunu bilmeyen, olursa cuma olur dendiğinde nerden bildidiye kehanet sayan zavallılar"

bu herifin darbeden önce yayınlanmış videosuyla ilgili yapılan yorumların bir tanesinde bile "darbenin cuma günü olduğunu nereden bildi" diye bir eleştiri göremezsiniz ama kendisi sanki insanlar kendisini darbenin cuma günü olacağını bilmesinden dolayı kendisini darbecilikle suçluyor gibi gösteriyor. başka da yapacak bir şeyi yok zaten. kendi cümlelerinden cımbızla çektiği bir şeyi millete darbeci olmadığını kanıtlamak için gösteriyor.

bir de ahmet hakan'a twitter'dan mention yapmış. cevap hakkımı kullanmak istiyorum diye. ahmet hakan da buyur gel demiş. kendisi de başka türlü iletişimle cevap hakkımı kullanacağım gibi bir şey yazmış ve ahmet hakan cevap vermemiş. sanırım cevap vermemekle çok iyi yapmış çünkü adamın vereceği cevap yok. muhtemelen twitter'daki gibi terör örgütünün propagandasını yapacak. umarım ahmet hakan böyle bir propagandaya izin vermez.

adamın cevabı olsa twitter'da cevap verirdi. yazdığı yazılar söz konusu videodaki konuşmalarını açıklamak yerine daha önce darbeye karşı olduğu yazıları göstermekten ibaret. hiçbir şeye cevap vermiyor.

darbenin başarılı olacağından o kadar eminlermiş ki kıvırma payı bile bırakmamışlar.
hesabın var mı? giriş yap