• ülkü ocaklarındandır. "omuzlamış bir mehmedi mehmedim" deyu ünlüyordu. oniki eylül döneminde işkence gördüğü iddia ediliyor. ötükenli, çamlıbelli, köroğlulu parçaları vardı.
  • web sitesi http://www.bozkurtosman.tk/ olan şarkıcı
  • ülkücüdür. parçalarında sözlerini esirgemez. sesi normalde güzel olmamasına rağmen ilginç bir tonu ve müziğinin türü nedeniyle yakışır.
  • üsküdar yaniyor

ellerin buz yüzün soğuk
    sesin boğuk rengin kaçmış
    kar mı yağdı sokaklara
    üşüdün mü ah üsküdar

sen de mi sahipsiz yorgun
    boynu bükük kaldın söyle
    hep gözlerin dalgın bakar
    ne var aklında üsküdar

kaç gün kaç gece uykusuz
    ahlara düştük vakitsiz
    ben kaçarım kuralsızca
    sen yanarsın ah üsküdar

üsküdar, üsküdar,
    üsküdar yanıyor

üsküdar yanıyor
    üsküdar yanıyor
    ben aranıyorum
    meydanlarda gümbür gümbür
    kavgalar döner gülüm
    olmuşum üç beş puştun katili
    karakollar baskında
    vurgun yer polisler
    kukumaolar kan emer
    ihtilal namlusudur
    üsküdar yanar durur
    polisten kaçar bir adam
    radyolar beni söyler
    gazetelerde adım var
    parkamın derdinde üç beş piç

öldür öldür öldür öldür
    hergün senin derdindeyim
    yüreğinden sök at beni
    hergün seni düşünmekteyim

ne olur bir sabahta
    süngüsüz silahsız uyansak
    gözlerimizde tebessüm hayata baksak
    takılmasa peşimize adımlar
    sıradan insanlar olsak
    ne olur bir sabahta yıldızların altında
    yataksız yorgansız uyansak
    islatsak yağmurları baharları uzansak
    az da olsa dünyadan zevk alsak
    gölge gibi yapışmasa yakamıza ölüm
    ne olur bir sabahta
    süngüsüz silahsız uyansak gülüm

sahilde kemancı adam
    tastaki su gökteki kuş
    patlayan mermi gülen kız
    hepsi masalmış üsküdar

yar hayal meyal aklımda
    yollar uzun gelmez diyorlar
    ciğerlerim paramparça
    vakit tamam üsküdar

kaç gün kaç gece uykusuz
    ahlara düştük vakitsiz
    ben kaçarım kuralsızca
    sen yanarsın ah üsküdar

üsküdar, üsküdar,
    üsküdar yanıyor

üsküdar yanıyor
    üsküdar yanıyor
    ben aranıyorum
    meydanlarda gümbür gümbür
    kavgalar döner gülüm
    olmuşum üç beş puştun katili
    karakollar baskında
    vurgun yer polisler
    kukumaolar kan emer
    ihtilal namlusudur
    üsküdar yanar durur
    polisten kaçar bir adam
    radyolar beni söyler
    gazetelerde adım var
    parkamın derdinde üç beş piç
  • ülkücü şarkıcılar ekolünün, ahmet yılmaz ve aşık sefai ile birlikte en vulger, en sert ve bıçkın temsilcisidir. sesi, tavrı, güfteleri ahmet kaya'ya benzer.
    yan çizdim albümü ve aynı adlı şarkısıyla oldukça popülerdir ülkücü çevrelerde.
    çok kaba saba bir üslubu olmakla birlikte yer yer irik bestelerine de rastlamak mümkündür. üsküdar yanıyor adlı aynı zamanda arif nazım'ın da seslendirdiği şarkısı favorimdir. lakin arfi nazım daha kibar söyler haliyle. melek gibidir arif nazım.
    "bir elimde ondörtlü bir elimde güller var" şarkısı osman öztunç'a mesela. öte yandan cemal safi'nin şiirlerini de besteler.
    "emrin almışım imandan
    sendin bana tek kumandan
    sığındığım her limandan
    tekrar sana çark eyledim"
    şarkısı da bu adamındır.
    kötü şiir okur. alişan satılmış'ın kimse tarafından anlaşılmamış şiirlerini mesela.
    en meşhur şarkısı mehmedimdir yine de.

"bu akşam yıldızlar saramış gibi
    tepeler titreşir hava kış gibi
    bir dağın sırtında dağ varmış gibi
    omuzlamış bir mehmedi mehmedim can askerim"

yan çizdim şarkısının sözlerini koymazsam bu entry eksik kalır.

yan çizdim
    on sekiz yaş çağlarımdı
    sokaklarda bu ilk kavgam
    girdim delice döğüştüm
    kimseye bir şey sormadan

iki can bir beden olduk
    bulmuştum o gün sevdamı
    beynimi tırmalıyordu
    okuduğum o son kitap

yan çizdim jandarmaya hürriyete
    çok sevdiğim bir millete yan çizdim
    yan çizdim başım döndü vurdum öldü
    sebep oldu adalete yan çizdim

uzun tren raylarında
    yanıyordu son bir ışık
    alıp götürdüler beni
    çaremdir çok uzaklara

on sekiz yaş ilk cigaram
    ağlıyordum gülüyordu
    kurtuluş var var diyordu
    okuduğum o son kitap

yan çizdim hem anama hem babama
    garıma gızgardaşıma yan çizdim
    gidiyorum sizin olsun öz yurdum
    kudurdum, kudurdum
  • sesi detone olsada, kötü şiir okusa da, ben ülkücü olmasamda seviyorum bu adamı.. çok güzel şarkıları var..
  • alevi mezhebine mensup olmasına ragmen ulkucu oldugunu bildigim tek sahıstır. sanırım yan cizdim sarkısında da bunu anlatmıstır. uskudar yanıyor, geri gelen mektup diger onemli sarkılarıdır. bildigim kadar ile de kara tren sarkısını turkiyede soyleyen ilk kisidir.
  • yan çizdim adlı parçasında ''jandarmaya,hürriyete,çok sevdiğim bir millete yan çizdim'' şeklinde bir dizeyi söyleyen fakat ne hikmetse zamanında yazdığı bu anarşik sözlerin tam aksini vur şiirinde sergilemiş, şiddet kaçınılmazsa şiddeti gören değil uygulayan ya da pohpohlayan olacaksın mantığındaki,, aynı zamanda alevi olup da ülkücülüğe katılmış nadir şahsiyet .
  • konserleri genelde kavga, gürültü ile biten daha çok ülkücü kesime hitap eden şair ve ses sanatçısı.
  • osman abi delidir biraz. alışılmış kalıpların dışında, uçuk kaçık bir ülkücüdür kendisi. düşündüğünü çekinmeden dile getirebilen, ezber harici tarzıyla gönlümde farklı bir yeri olan ülkücü camianın uçmuş şarkıcısıdır. söylendiği üzere öyle ayrılıkçı bir havası olmamasının yanında birlikteliklerin önemini vurgulayan bir çok şarkısı da vardır. kaset kapaklarındaki ağır abi bakışlarından hareketle çok ağırbaşlı, çok ciddi, gülmesini bilmeyen biri olduğu zannına kapılmak kolay olsa da; tanıyınca hiç de dışarıdan göründüğü gibi olmayan; samimi, espirili, cana yakın ve neşeli bir osman öztunç'la karşılaşmak yadırganmaması gereken bir durumdur. kendisiyle sohbet etmek hoş olsa da bazen kantarın topuzu kaçabilir. özellikle bu topuz osman abi tarafından kaçırıldıysa hemen konuyu değiştirmek için kıvrak bir hamle yapılması gerekir ki yapılmadığı takdirde istenmeyen sonuçlar doğacaktır.
    konserlerinde de yukarıda anlattığım özellikleri taşıdığını görmek hiç de zor değil. kaset kapaklarına aldanarak gittiğim ilk konserine ayakkabılarının tabanına basarak, çorapsız, pejmurde ve hafiften delirmiş bir çıkışı vardı ki dumur olmadım dersem yalan söylemiş olurum. ben sahnede görmeye alıştığım bir şarkıcı havası beklerken o, sanki sahnede değil içimizde bizimle beraber şarkı söylüyormuş gibiydi. yine bu ilk konserinden itibaren idrak ettim ki osman abi şarkı söylerken daha güzeldi. konser sırasında konuşmaya başlayınca kantarın topuzu nasıl kaçar anlamış oldum. nitekim sağdan soldan gelen "ya osman abi sen şarkı söyle daha iyi oluyo" gibi onu şarkı söylemeye teşvik edici sözleri duyduğumda benimle aynı kanaati paylaşan hiç de azımsanamayacak bir kitlenin varlığını hissettim. ve işte o anda osman abinin ülkücü sanatçı camiasında bir fenomen olduğu fikriyle yüz yüze gelmiştim. osman abi bir fenomendir. o ağızda dağılan bir şekerpare kadar cool; diş kıran, pilavdan çıkmış, bir taş kadar da serttir. osman abi iyi adamdır.
hesabın var mı? giriş yap