şükela:  tümü | bugün
  • 3 eylül 2002 türkiye angola maçını anlatan ntv spikeri.. söz konusu maçta avni küpeli tadında güzellemelerine şahit olduk:
    - skor 7-5, fark üç sayı..
    - üç sayılık atış mirsad tunçeri'den..
  • anlatım tarzı olarak murat kosova'yı taklit eden bayık spor anlatıcısıdır.
  • 4 agustos 2004 turkiye yeni zelanda basketbol maci esnasinda bir reklam yapip 10 agustos 2004 turkiye abd basketbol macida ntv ekranlarindan canli yayinlanacak demesi uzerine hemen batur abinin atlayip 8 agustos osman 8 agustos demesi uzerine bozulan ve biran ne diyecegini bilemeyen daha sonra biraz duraklayip yok 10 agustostaki mac demesi uzerine bir sure sessizlige burunen ortama sahit olmus spiker. cok sade bir anlatim tarzi vardir, izleyenlere bir insan hic mi heyecanlanmaz diye sorduruyor adeta. neyseki murat kosova gibi heyecanli bir spiker ile ayni kanaldalar ve kaliteli maclari murat kosovaya veriyorlar.
  • butun gece saat sabah 5.30a kadar uyumamaya kasıp, en sonunda vaktin geldiğini görüp çekişmeli ve zevkli bir nba maçı izlemek umuduyla tvnin karşısına geçip büyük bir heyecan ve heves ile nbatvyi açan bünyenin, sesini duymasıyla kahrolduğu kıt ntv - nbatv spikeri.... ne basketboldan anlar, ne akıcı ve zevli bir anlatım tarzına sahiptir - avni küpeli ekolünün bir gelişmiş versiyonudur - ne de isimleri doğru düzgün telafuz edebilir.... hele hele portland veya phoenixin bir maçına denk gelmişseniz hapı yutmuşsunuzdur keza bütün maç boyunca "sutudumayır** attı, sutudumayır tuttu, sutudumayır sıçtı, sutudumayır sıvadı " diyerek keyfinizin içine eder, bilincini yitirmenize ve maçtan bi bok anlamamanıza sebep olur...
  • en kısa süre içinde en çok maç anlatma rekorunu kırma potansiyeline sahip spiker.gece nba maçı anlatıp,ertesi gün öğlen futbol maçını anlatmıştır.aynı gün içindeki maç özetlerinde de sesini duyurmuştur.önümüzdeki günlerde bu kombinasyona spor haberlerini de eklemesini bekliyorum şahsen.tabi arada bi fırsatını bulup uyusa kendisi için hayırlı olacaktır.
  • 4 mart 2005'te oynanan cavs-sixers macinin ikinci yarisi ba$larken ekranda gosterilen "guard points" istatistigini yamulmuyorsam "gard puanlari" $eklinde tercume eden spiker. murat murathanoglu ile murat kosova ne kadar eglenceli bir ikili olu$turuyorsa bu zat-i muhterem de mete akta$ ile o derece baygin bir ikili olu$turmakta.
  • owen hargreavesin soy ismini israrla "hargıraves" olarak telefuz eden spiker. nerde murat kosava nerde osman sakallioglu..
  • şimdi de avrupa basketbol şampiyonasını anlatan şahıs. bir maç boyunca (sırbistan karadağ - ispanya) dinlerken "aaa ne güzel güntekin onay basketboldan da anlıyor, basket maçı sunabiliyormuş" diyip maçın sonunda ismini duyunca şaştığım kişi. acaip ses benzerliği.
  • futbol maci anlatirken heyecanlandigi ender anlarda murat kosovalasan spiker.
  • anlattığı her galatasaray basketbol maçında cemal nalga'dan "nalga" şeklinde bahseden kişi. ne bir gün "cemal" demişliği, ne de "cemal nalga" demişliği vardır. çözemedim mevzuyu.