şükela:  tümü | bugün
  • rahatına düşkün adnan menderes üniversitesinin yeni rektörü. henüz koltuğundan ayrılıp nazilli iibf'ye gelmedi.
  • adnan menderes üniversitesine bağlı kuşadası international dent care diş polikliğine hasta bakılmıyor şikayetleri üzerine bizzat gidip, tebdili kıyafet yapmak suretiyle yerinde denetlemiş ve oradaki personelin kaba sözlerine maruz kalmış ve gerçekten de hasta bakılmadığını gördüğü için malum sağlık kuruluşunu kapatan, türkiyede ender görülen davranışıyla diğer rektörlere de örnek olmasını dilediğim, aydın adnan menderes üniversitesi rektörüdür. (31.07.2019)
    kaynak
  • böyle adamlar kalkındıracak bizi.
  • heykelini yapacak olsak beton yetmez.

ilgili haber
  • gerçek bir kahraman.
  • kuşadası ınternational dent care diş polikliniği'ni tebdili kıyafet denetleyen, yaptığı baskın denetleme sonucu polikliniği kapatan rektör.

polikliniğin " yeni doktorlarla en kısa zamanda açacağız" da demiş.

kendi aracıyla kimseye haber vermeden, üstelik şapka falan takarak gitmiş ahahahhaah...ellerine sağlık hocam, sizin ve ekibinizin başarılarının artarak devamını dilerim. allah zihin açıklığı versin.
  • şimdiden söyleyeyim de, üç vakte kadar ayağını kaydırırlar bu tezcanlı arkadaşın.

bürokrasinin en sevmediği yönetici tipi, makamın keyfini sürmek yerine her işe koşturan yöneticilerdir. kamuda elini attığın her iş, her müdürlük, her kurum döküldüğü için kağıt üzerindeki mükemmel hizmetleri, cilaları dökülsün istemezler.

siyasetçiler de elbette sevmez bu modeli. şovu kendisi yapmak ister. hatta her şey yoluna girerse kendilerine ihtiyaç kalmayacağından korkarlar. vatandaş, memur kapılarını sürekli aşındırsın, hediyeler, iltifatlar uçuşsun isterler. sayın bakanım, vekilim, başkanım hiç bitmesin... sorunlar çözülürse ne gerek var onca tantanaya.

idar-i maslahatçı olmak gerekir devlette. günü kurtar, durumu idare et, kimsenin ayağına basma. işgüzarlık yapıp döner gibi yapan tekerleğe çomak sokmayın sayın rektör, arabanın durduğu anlaşılacak yoksa.

kamu spotu büyük önder'den gelsin : (bkz: idare-i maslahatçılar esaslı inkılap yapamazlar)
  • kendisini “rektör hasta gibi gitti, hizmet verilmeyen polikliniği kapattırdı” başlıklı haberle tanıdım.

şaşırdım mı evet... bence denetim böyle olmalı...

şu an birçok kurum bu şekilde denetlense çalışan, işini bilen çıkar mı acaba ?
  • kendisini hakkında yapılan bir haber ile tanıdım ve tanıdığıma çok memnun oldum.

ilgili haber: adnan menderes üniversitesi rektörü prof. dr. aldemir, son teknoloji cihazlarla donatılan poliklinik personeli ve hastane hakkında şikayet aldı.

hastanın mağdur edilip, edilmediğini denetlemek isteyen aldemir, mesai saatinde özel aracıyla diş merkezine gitti. muayene olmak isteyen rektörü elinde sigara ile karşılayan personel, “muayene olamazsınız, doktor yok, başka hastaneye gidin”dedi. rektör, “doktor ne zaman gelecek. dişim ağrıyor” dedi. personel, “neden bu kadar çok soru soruyorsunuz? başka hastaneye gidin, doktorlar izinli. bir aydır doktor yok” diyerek aldemir’i tersledi. rektörü tanımayan personele aldemir, “ben rektörüm, neden hastalara böyle davranıyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

rektör aldemir, diş hekimliği fakültesi hastanesi başhekimiyle görüşerek kendisini tedavi etmeyen, tersleyen ve laubali davranan poliklinik çalışanlarının başka yere kaydırılması ve kuşadası’ndaki polikliniğin kapatılması talimatını verdi.

umarım koltuğundan kıçını kaldırmayan diğer rektörlere örnek olur.
  • bktan ulkemizin tribunlere oynayan, is bilmez hanedanlarindan biridir.

cani skilmis belli ki, deteftif gibi giyinip hastahane ziyareti yapacagina burnunun dibindekileri duzeltsin once. rektorluge ne zaman kücücük bir evrak icin isim dusse memurlarin, sehzadelerin ve beyfendinin keyfi gelip imzalayincaya kadar 1 ay geciyor, delirmeden bir isini halletmek mumkun olmuyor. cay kahve keyf yiyicilik yan gelip yatacaginiza, kafaniza göre makami bos birakip kaybolacaginiza calisin biraz !!!