şükela:  tümü | bugün
  • sermaye piyasası ve borsa mevzuatı, vergi suçları ve vergi cezaları, anayasa ve parlemento mevzuatı, dernekler ve vakıflar mevzuatı gibi birçok yayını olan yazar
  • 2012 yazında cağaloglu'nda bir çaybahcesinde denk geldiğim, uzun bir süre muhabbet ettikten sonra bana 4 kitabini hediye etmiş, hoş sohbeti olan biri. ismet özel hakkında bayağı bi konuşmuştuk, internette araştırdıktan sonra bu konu ile ilgili bir yazısını bulmuştum. şurdan ulaşılabilir.
  • an itibariyle habertürk'te tarihi en yalın haliyle aktararak mehmet metiner denen laleye ders veren, yeni tanıdığım üstadtır.
  • an itibariyle 5 dk önce söylediğini unutup tam tersini söyleyen insan.tam profesyonel takiyeci kendisi osmanlı sevdiğini söyleyen tam bir kahpe bizans torunu
  • biraz önce eminönü'nden bindiğim tramvayda denk geldik. tabi tanınıyordum. ayak üstü 10 dakika gibi bir sürede bardakçı murat, maraş dondurmacı kılıklı, ayakkabı kutuları, topal osman'dan, azrail ile yaptığı sözleşmeden (4 kere uğramış sonunda protokol yapmışlar, 4 kitap daha yazacağım ondan sonra demiş) bahsedip, arada birkaç kere de tayyip'e çaktıktan sonra hadi iyi akşamlar diyip tramvay dan indi. hoş sohbet 96 lık delikanlı. ha yer verin tramvayda osman beye, sitem ediyor 20liklere.
  • askerde kendisine ait atatürk'e kurulan pusu izmir suikasti kitabını okumuştum, sonra kitap fuarına gittiğimde denk geldim yemek yerken, tabi şahsen kendisini tanımıyordum, sıramı verdim tanıştık.
    benim adım osman selim kocahanoğlu dedi, sizi tanıyorum ben dedim kitabınızı okumuştum.
    hangi kitabımı dedi, dedim izmir suikasti kitabınızı tuğla kadardı ama çok akıcı idi dedim.
    gülümsedi, gel yemekten sonra da sana son kitabımı vereyim dedi, hediye edecek umudu ile gittim satın aldım geldim.
    bahsettiği kitap rauf orbay'ın hatıraları 1914-1945 idi. aradan 6-7 sene geçti halen okumadım.

bu arada yakın siyasi tarih kitaplarının yazarları üzerine konuşmuştuk, bir çoğunu beğenmediğini söylemişti.