• çevre ile ilgili bir panelde konuşmak üzere ediz hun fakulteye gelmistir ve amfiyi bosaltmamiz beklenmektedir.

- of hocam ya, ders biteli 10 dakka oldu, bitirelim artık...
    - ...jordan kanunik formu bıdı bıdı kağnı arabasının şoförü..bıdı bıdı, kontrol dizgesi..
    - hocam hadi ya, ediz hun gelmis zaten...

gozleri parlayaraktan:
    -edison olmedi mi?
    -.........
  • çılgın ve yasli bir profesörümüz. gençliğinde de öyle miydi bilinmez ama asistanlarını ve ogrencilerini dumur etmesi ile ünlü bir zattır.

ogrenciler ile efsanelesmis diyaloglari bulunur:

soguk bir kis gunu, kampusteki gazete satilan kulubenin onunde uc bes ogrenci ile karsilasir;
    -hocam iyi gunler...
    saskin ve merakli bir bakis ve ardindan:
    -oğlum?? bu soğukta top sakal?
    öğrenciler:
    -nası yani???
  • sınav oncesi kopya cekmek için bir kız arkadasimiza yakın oturmaya calisan bir erkek arkadasimizi gorunce kıza verdigi tavsiye muhtesemdi:
    - bak kızım dikkatli ol, bunlar bugün kopya isterler yarın baska birsey, ona gore...

tabi sınıf dumur...
  • 2007 yılında elektrik-elektronik mühendisliğini kazanmamdan sonra, trabzon'da küçük bir markette ekmek alırken tanıştığım, para üstünü verirken saçlarımı kestirmemi nasihat eden, ve bölümden birkaç hocaya selam yollayan, gördüğüme herkesin şaşkınlıkla tepki verdiği çok değerli bakkal amca, aynı zamanda profesör emeklisi.
  • muhabbet açıp dersi kaynatma girişimi;
    -hocam, gümrük birliğine girdik ne diyosunuz? ehehehe
    o.t. duruyor duruyor, düşünüyor düşünüyor
    -peynir gelecek...
    sınıf başını öne eğip bu sözün arkasındaki derin manayı düşünmeye başlıyor...
  • istanbul üniversitesiyle yaşıt olduğunu tahmin ettiğim bu değerli hocamızı bundan 5 sene evvel de her an derste son nefesini vereceğinden, eğitim şehidi olacağından korkarak dinler idik. lakin gördüm ki hala yaşıyormuş. allah uzun ömür versin diyesim var ama daha ne versin be abi utanmasa bizi gömecek adam. vampir midir nedir anlamadım...
  • soyadi seker olan arkadasimiza, yoklama kontrolu yaparken
    - cocugum dikkat et, seni yalarlar
    diyebilmis, muhtesem bilimadamidir.
  • zamanında istanbul universitesi bilgisayar muhendisligi bölümünde devre teorisi dersini vermiş hoca. öğrencilerine zaman zaman ince ayarlar vermiştir..

sınav sırasında :
    - hocam sorular çok zor yapamıyoruz
    - ya siz hiç satranç falan oynamaz mısınız ? biraz geliştirin şu beyinlerinizi ...
    - peki hocam
  • bodrum kattaki dersliklerden birisindeki derse gelince tavandan gecen tesisat borularindan birinden daragaci misali halka yapilmis ip sarktigini ve tam altina da bir sandalye konmus oldugunu gordugu anki yuz ifadesini unutamadigim hoca. sinifa:
    -biliyorum, siz beni oldurmek istiyorsunuz, o yuzden pencereyi acik birakiyorsunuz, cereyanda kalip hasta olayim diye. demisti.
    ne hikmetse o donem yaz okulunda o dersin sinifi baya bi kalabalikti.
  • ne hocasi olduguna dair sozlukte bir ipucu olmayan profesor. insan yazar bi be.
hesabın var mı? giriş yap