şükela:  tümü | bugün
  • omrunun yarisi hapislerde gecmis, ulkuculerin onde gelen aksiyoncularindan gazeteci-yazar, politikaci merhum.
  • soyadı itibariyle sermet serdengecti'nin bir akrabası olabileceği izlenmi veren kişi.
  • çok bilmekten ziyade, bildiğini yaşamanın daha değerli olduğuna inananlardan...
  • hazır cevaplılığı ile necip fazıl'ı hatırlatan, meclise bir gün dahi kravatla gelmeyen, yine bir gün yarın kravatla geliyorum diyerek kravatı beline bağlayan, bu dünya'da en çok iki ismet'ten çektim diyerek bizi tebessüm ettiren hayatı okunası şahsiyet.
  • sen çok fazla allah diyormuşsun çıkışmasına '' allah allah! '' diye cevap veren keskin zeka
  • bab-ı ali ye , matbaa ve kağıtçılardan yediği kazıklar sonrasında bab-ı adi adını takmış yazar.
  • rasih yılmaz, hakkında "serdengeçti toros yüzlü adam" adlı bir eser neşretmiştir.
  • milletvekili seçildiği dönemde, meclis'in döner kapısından içeri girerken, "döneklik buranın kapısında başlıyor" diyen dobra insan.

"tanrı türk'ü korusun" sloganının ve tanrı kelimesinin kulislerde çokça tartışıldığı dönemde, bir tartışmada şöyle demiştir: "ne tartışıyorsunuz? tanrı türk'ü, allah da müslüman'ı korusun."
  • malatya davasından beraat ettiğinde, avukatına "şimdi ben devletten on dört ay alacaklıyım, acaba bir devlet mensubuna hakaret etsem bu ceza oraya sayılır mı?" diyecek kadar da kara mizah doludur.