şükela:  tümü | bugün soru sor
 • almanya'da 2012'de tophumlari atilmis, 2015'de yeniden canlandirilmis boks klubü adi altinda faaliyet gösteren, cogunlukta gurbetcilerden olusan cete. izmir'den hell angels nomad takilan neco'nun kurdurdugunu söylüyorlar.

  böyle adamlar => https://www.facebook.com/osmanengermania/
  "hayırli cümalar allahım duvalarımızı kabul eylesin ?#?osmanengermania"

  neco => necati arabaci http://www.milliyet.com.tr/…tay/1796294/default.htm

  balkan kökenli united tribuns, hollanda kökenli satudarah mc ve fa$o takilan gremium mc'ye rakip olacak, hells angels ve banditos icinde memnun olmayan türkler buraya gececek herhalde.
 • spiegel de konuya değinmiş.
 • akp hükümeti ve almanya'da akp lehine faailiyet gösteren bir stk ile faaliyetleri belgelenmis mafya yapilanmasi. kendilerine yöneltilen suclar ise kacak silah bulundurma, para aklama, belgede sahtecilik ve uyusturucu kacakciligi/satisi. aslinda akp'nin kucuk sade bir yapilanmasi. türkiye'deki benzer yapilanmasi icin (bkz: halk özel hareket)
 • kimlik bunalımı yaşayan ne alman ne türk olabilmiş bu yüzden bu eziklik psikoloji ile bir araya gelmiş gurbetçi çetedir. boks klübü diye açmışlar ama her yol her türlü pis iş var bunlarda, karı satmaktan, kiralık katilliğe, uyuşturucuya kadar. bu aralar ise bizim ampulcülerle olan ilişkileri iel gündemdeler. iddalara göre ampulcülerden külünk'ün bunlara 'almanyada bulununan muhaliflerin, malum şahsı eleştirenin (muhtemelen fetocular) tepesine binin, sopalarla dövün, öldürün hatta videoya çekip bize yollayın' diye talimat verdiği, bunun içinde 20 bin euro civarı ödeme yaptığı söyleniyor. zdf de bunların her türlü tapeleri bulunduğu hatta aynı rüşvet operasyonunda adı geçer gibi en alttan en üste ampulcülerin (buna başlarıda dahil) adlarının geçtiği söyleniyor.

  ister misiniz abd den sonra akpnin tepesine alman savcılarıd binsin. başlık şenlenebilir.
 • almanya'da polisin illegal aktiviteleri nedeniyle baskın düzenlediği gurbetçi türklerin kurduğu boks kulübü. 22 şubesi ve 300 üyesi olan kulübün türk hükümeti ve cumhurbaşkanı erdoğan'a da yakın olduğu ifade ediliyor.

  http://www.milliyet.com.tr/…ania-bc--dunya-2626709/
 • 2016'dan beri almanya'nın radarında olan çete. gün itibariyle çok ilgi çekici olan şey şu ki berliner morgenpost'un haberine göre grup yöneticilerinin recep tayyip erdoğan ile birebir telefon görüşmesi yaptıkları açığa çıkarılmış. okumak isteyenler için ahan da link (tabii almanca).

  almanya'da 10.000'in üzerinde rocker* grubu üyesi olduğu raporlanmış, bunların 1300 kadarı türk milliyetçisi gruplara dahil. almanya'daki kaçakçılık, insan ticareti ve kara para aklama işlerinin önemli kısmına hakim olan bu gruplar, daha geniş çaplı mafya örgütleriyle ve hatta mit de dahil olmak üzere bazı ülkelerin istihbarat servisleriyle yakın temas halindeler. aslında naziler ve göçmenler şeklinde kesin bir hat ile ayrıldıkları için farklı milliyetlere sahip grupların aynı amaçlar ve ortak düşmana karşı mücadele doğrultusunda bir araya geldikleri ve konu yer altı hükümdarlıklarının yönetimi olduğunda ortak hareket ettikleri biliniyor. konuyla ilgilenenlerin malumudur, son dönemde avrupa'daki en etkili mafya faaliyetlerini yürütenler arnavutlar. bu tür çetelerin çok üzerinde, tüm avrupa'da ciddi faaliyetleri var. arnavut mafyasının bu derece güçlenmesinin en önemli sebeplerinden biri, sadakat. elbette ki omerta konsepti, dünya üzerinde faaliyet göstermiş/gösteren bütün mafya yapılanmalarında elzem olan bir kültür. yalnız çoğu zaman mafya sadakati, korkuyla kaimdir ve her zaman satın alınabilir. arnavut mafyasını diğer yapılanmalardan ayıran, çok özel yanı ise sadakati ve bağlılığı şimdiye değin başarılı şekilde koruyor olmaları.

  arnavut mafyası, organik bağları sayesinde tüm balkanlar'da etkin. ve avrupa'nın en önemli ülkesi almanya'da da. bu bağlamda nazi'lere ve dolaylı yoldan lanet olası federallere karşı mücadele veren tüm gruplara dolaylı yoldan hakimler ya da onlara karşı üstünlük kurma imkanları her daim var. hal böyleyken, bu ciddi yasadışı trafik almanya için önemli konulardan biri. osmanen germania, bir anda ortaya çıkan bir oluşum değil. daha önce oluşturulmuş ve dağılmış/dağıtılmış grup üyelerini barındırıyor, kendi düşmanları da kendi müttefikleri de var, arnavut mafyasına biat etmiş balkan gruplarıyla yakın ve iyi ilişkileri var. bunun dışında mit ve akp'nin almanya lobi faaliyetlerini yürüten uetd (union europäisch-türkischer demokraten) ile koordine çalıştıkları biliniyor. bir örgüt itirafçısı, belçika'dan silah, hollanda'dan uyuşturucu trafiğinin türkiye'ye nasıl uzandığını ve antalya'da silahlı eğitim kampları olduğunu söylemişti. bu oluşumun, almanya'da türkiye karşıtı bazı kişi ve kişilere suikast hazırlıklarında olduğu da alman polisi ve milli/federal gizli servislerinin raporları dahilinde. örgütün uetd aracılığıyla, özellikle metin külünk ile teması olduğu biliniyordu ancak direkt olarak recep tayyip erdoğan ile temasta bulundukları bilgisi ilk defa sızıyor ya da iddia ediliyor. bölgedeki karmaşa, rusya-abd ilişkileri/çatışması türkiye için birincil gündemi oluşturuyor ama görünen o ki türkiye-almanya ilişkileri de bir diğer önemli sorun ve daha çok su götürecek gibi duruyor. hayırlısı. sıfır sorun.
 • akp ye yakinligi yüzünden alman istihbarati/polisi tarafindan bir an önce yok edilmeye ugrasilan mafya örgütü. her türlü uyusturucu, kadin ticareti, kacakcilik, silah isi vs vs isi icinde bulunurlar. tek artilari pkkci mafya bahoz ile silahli mücadelede olmalari. gerisi ayni boku laciverti
 • almanya'da yasaklanmış olan örgütlenme.
  kaynak: bbc (ing.) br 24 (alm.)

  --- spoiler ---
  ... eight alleged osmanen members went on trial in march, accused of attempted murder, blackmail, drug-trafficking and sexual slavery.

  the german public broadcaster br, based in bavaria, says osmanen members in germany have harassed critics of turkish president recep tayyip erdogan, including kurdish activists.

  according to br research, many osmanen are close to the secretive turkish nationalist grey wolves movement.

  during raids on osmanen germania in 2016 and 2017 police seized weapons, drugs and cash.
  --- spoiler ---
 • almanya'da kapatılmış olan "suç örgütü".