*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kıs. osmangazi elektrik dağıtım a.ş
 • ag+ og abone sayisi toplam 1.311.267 olan, kaçıp kaçak oranı % 5.2 lerde bulunan 56 işletmeye sahip ve 49.624 km² ye hizmet veren elektrik dağıtım şirketi.
 • eskişehir kullanıcılarını delirten şirket. izninizle bugün başımdan geçeni aktarıyorum:
  borcu 1 gün geciktirince kapatmaya gelen sevgili oedaş, geçen hafta kapattırma işlemi yaptığım halde hala elektiriği kapatmamış. bunu da depozito paramı almaya gidince öğreniyorum. benim gibi o an gelen en az 10 kişi vardı. amcanın biri 3 kere gidip gelmiş, bağırdı. bu arada tabii yeni kiracılar eve yerleşti, 1 haftadır kullandıkları elektiriğin parasını da benden kesecekler, ne güzel memleket. tabii benimki kapanmadığı için onlar da açtıramıyor. görevli kadın kızardı bozardı ama telefonla bağlandığı kesecek adamın umrunda değil. kadıncağız 'kapatmamışlar, bugün yollatacağım, bugün kapansın diye uğraşacağım, yarın gelebilirseniz gelin, beklemeyin' dedi. yarın ne olacak bilemiyorum ama hala kapanmamış olursa orayı birbirine katacağıma eminim.
 • şirketi özelleştirme yoluyla satın alan yıldızlar ss holding a.ş. devlete olan yükümlülüklerini yerine getirmediği için yönetimine el konmuş 145 milyon tl lik borç bitinceye kadar yönetim epdk tarafından atanan personelde kalacak gibi duran dağıtım şirketi.

  http://ekonomi.milliyet.com.tr/…1745176/default.htm
  http://ekonomi.milliyet.com.tr/…1745062/default.htm
  http://ekonomi.milliyet.com.tr/…1745099/default.htm
 • 2 yildir çinlilere satilamamis batik elektrik dagitim firmasi
 • 2013 yilindan bu yana kayyumda olan sirket. yonetim kurulu devlet memurlarindan olusuyor. yonetim kurulu baskani tedaş genel muduru sayin halil ibrahim leventoglu
 • dünyanın en gereksiz, en aymaz, en şirket olmaması gereken vasıfsız insanlarının bir arada bulunup eskişehir halkını çileden çıkaran firması.

  bu arkadaşların yapabildikleri tek şey elektrik faturası kesmek. zira 2 aydır bunların saçma elektriği yüzünden apartmanda huzur kalmadı. apartmanın trafosu patladı. yangın çıkacak deyip çağırdım. beyefendiler gece gelip şarteli kaldırıp gitmişler. aklıevvel insanlar oldukları buradan aşikar. nötr kablosunda sıkıntı olduğundan da apartmana fazla voltajlı elektrik gelmiş. artık her ne ise adı terimi ondan. 12 daireninde kombisi patladı. kış günü 12 daire soğukta titreyerek oturdu. açıklamaları şu "dilekçe yazın, arkadaşlar gelip incelesin, bizden kaynaklı bir sorunsa eğer zararınız karşılanır. fakat dilekçe sonucu 65 ay sonra sonuçlanır."

  nötr kablosunun arızalı olduğunu söyleyip gittiler. baya yerin altındaki kabloyu dört beş öğrenci ile ben bir araya gelip elektrikçi çağırıp asfaltı kazdırıp kendim tamir ettirdim. bin küsür lira masraf ettik. kombileri tamir ettirdik. bir ay geçmedi aynı arıza tekrarladı. şimdi direkten gelen kablonun tamamen değişmesi gerektiği söyleniyor. ve bu malum şirket arızanın nerede olduğunu bile tespit edemiyor. etse gene tamir ettireceğim.

  yaptıkları sadece elektrik faturası yazmak var diyoduk. bugün kapıya gelip adıma boş bi elektrik faturası koyarak "faturalandırılmadı, sayacı okuyup oedaş a geliniz" yazmışlar. oldu, bi de tulum verinde maaşlı başlayım hemen.

  gelmeyin beyler. eskişehire gelmeyin. yada gelen elektriğini suyunu yanında getirsin.
 • elektrik arızası sebebiyle 24 saat verilmeyen elektrik sonucu, dondurulmuş 2000 tl lik gıda çöp olmuştur. ve hiç kimse gelip, arkadaş sana ne oldu dememiştir. kendilerine telefon edip durumu anlattım. dilekçe vericem de, araştırıcaklar da.. ooo ölme eşşeğim ölme.

  bu saatten sonra, kaçak elektrik kullanabilmek adına elimden gelen herşeyi yapıcam. hayır azizim, birazda onların bildiği dilden konuşmak istiyorum. yakalayabilirsen, cezamı kesersin. sen mahkemeye ver kardeşim, mahkeme bi araştırsın bakalım.. o gelene kadar ben düzeneği ortadan kaldırırım merak etme.

  tanım: elektrik dağıtmaya çalışan bir şirket.
 • dilekçe vermeniz ve firmanın karşılaması yasal hakkınız. hakkınızdan vazgeçmeyin. dağıtım şirketi de sigortadan para alıyor zaten onlar için problem yok. 24 saat süren arızada gerçekten ciddi birşeyler olmalı.
 • bayram sabahi elektrikleri kesebilecek kafa yapisina sahip bir sirket. duyuru yok,amaç yok. ımkanim olsa kendi elektrigimi uretip bunlara muhtac olmayacagim.