şükela:  tümü | bugün
  • harf kısıtlaması yüzünden doğru başlık, osman gazi köprüsünde hgs yerine zorla nakit para alınması olacak.

köprüyü kullanmak isteyenlerin hgs'leri dolu olmasına rağmen nakit para alarak bu geçişleri devlet göstermeyerek hem köprüyü kullanandan hem de devletten aldığı paradır.

edit: kaynak

https://twitter.com/…l55/status/1004046459245879296
  • genelde buradaki gişelerin tanıma sistemi bozuk. 2-3 kez geçtik hepsinde de nakit ödeme yaptık.
  • muhtemelen askerliğini onbaşı olarak yapmış ama çok istemesine rağmen çavuş olamamış orrospu çocuğu kameranın kapatılmasını niye istiyorsa artık.

illegal bir şey yapmıyorsan kameradan niye çekiniyorsun?

evet bi şekilde devleti daha fazla soymak için yapılan bir uygulamaya benziyor. geçenden nakit al, hgs kaydına girmediğinden geçmemiş gibi bir de devletten para al. güzel tezgah.

o değil de adam kabak gibi çekmiş vidyoyu, çıkarmış belgeyi koymuş masaya. şimdi n'olacak?
  • sadece osmangazi köprüsünde değil üçüncü köprüde de aynı şey olmaktadır. şirket minibüsü ile anadolu yakasından avrupa'ya sabah geçilir akşama kadar malzeme dağıtılır, birçok paralı yoldan hgs ile geçilir sorun çıkmaz ama dönüşte üçüncü köprüden geçilip hgs ile ödemeye gelince bozuk denir ve okumadığı söylenir.
  • ayda en az 1 kez köprüyü kullanıyorum, 1 2 kez bana da denk geldi, görevli arkadaşa ihlali geçiş fişini vermesini rica edip geçiyorum, zaten hgs bakiyem olduğu için sistem daha sonra tekrar deneyip bakiyemden düşüyor. sistemi bilmeyip gereksiz kavga etmişler. ama bu koprulerde neden bariyere ihtiyaç duyulduğunu da anlamış değilim, gerekli vakitte bakiye yüklemesi yapılmazsa yazarsın cezasını biter. kimseden iki kez ücret alındığı da yok, ha oldu da alındı zaten eline detaylı fiş veriyorlar. basit bir itirazla geri alırsın.