şükela:  tümü | bugün soru sor
 • osmangazi köprüsünde hgs dolu olan araçlardan çift ücret alınması olayıdır .

  benim başıma gelmedi ama sosyal medyada bu iddialarla karşılaşmıştım.

  haber de olmuş.

  buyrun haber burda link
 • gündem olması gereken fakat henüz ekşi sözlük tayfasının fark etmediği rezalet. böyle durumda araçtan inmeden polis çağırın. gerçi içimden kimi kime şikayet ediyorsun diye düşünüyorum ya, neyse...
 • ister geç, ister geçme, aracın olsun olmasın ödediğin ve farkına bile varamadığın soygunun boyut değiştirmiş halidir.
 • sadece osmangazi degil 3.koprude’de durum aynidir. bizzat yasadigimiz olayda avrupa yakasindaki giselerde hgs’den ucreti almasina ragmen bariyer kalkmamis, gorevli nakit talep etmistir. arabadaki uc ofkeli tosuncugu gorunce bariyeri kaldirmayi kendi yarari icin daha uygun bularak gecise musaade etmistir. buradan yola cikarak;

  1)eger gercekten hgs yetersiz bakiyedeyse bile en fazla kacak gecis ya da yetersiz bakiye diye kayitli telefona mesaj gelir, ve sorunsuz gecilirdi. iki hafta icinde odeme yapilinca ceza olmazdi.
  2)diyelim ki bariyer yetersiz bakiye nedeni ile acilmadi, gorevli israr karsisinda bariyeri neden kaldirdi? cebinden mi odeyecek nakit karsiligini?
  3) bariyeri ozgurce kayitsiz kaldirabiliyorsa isletmeci buyuk sikintida demektir, cunku her gun nakiti cebe indirir.
  4)hgs’den ucretin cekildigini kaydindan bakip teyid ettim, buna ragmen bariyerin acilmamasini teknik olarak nasil sagladilar?

  tum bulgular organize sekilde dolandiricilik yapildigina isaret ediyor, ve burada dolandirilan hem dogrudan vatandas, hem de devlet. tabii devlet de parayi vatandastan vergi yolu ile aldigi icin, neticede vatandas iki kez dolandirilmis oluyor.

  bu rezalet yaygin sekilde sosyal medyada bilinmesine ragmen anaakim medya! en ufak bir haber yapma ihtiyaci dahi duymuyor. (bkz: qtm) ki bu da baska bir rezalet.

  muhalefet uyumasin bari de abidik gubidik seylerle ugrasacagina, sadece bizi degil, akpli tabani da dogrudan ilgilendiren bu gibi konularda ses cikararak, tum kesimlerin menfaatini koruyacagini gostermis olsun.
 • bayram öncesi birilerinin elini ovuşturarak beklediğini gösteren olay.

  oğlanın nişanını yaptık
 • osmangazi köprüsünden hgs'niz olmasına rağmen dolu olmama ihtimaline karşı para vererek çıkın.

  yolun devamındaki otobanda ilk çıkıştan çıkıp ( tuzla oluyor sanırım ) hgs ile gişelerden geçerseniz giriş okuması olmadığından ( köprüden hgsli gişeden değil, nakit gişesinden çıktınız ve hgs okuması yapılmadı ) maximum ücret olan 20 küsür tl alınıyor ve bu durum köprü açıldığından beri değişmedi..

  al sana soygun gibi soygun..
 • esaslı rezalet. hem malına hem mıhına derler ya. hah işte orası burasıdır. nasıl soyacaklarını şaşırdılar yemin ederim.
 • o kötülenen eski türkiye medyası olsaydı bu olayın üstüne deliler gibi gider sorumluları açıklama yapmaya zorlardı. ama şimdi yeni ve gelişmiş türkiye'ye bakıyorum da haber değeri dahi taşımayıp sümenaltı edilecektir.

  bu entry'yi yazarken bilinç altımda arena'nın müziği çaldı ve uğur dündar " türkiye'nin en farklı haber programı arena'dan iyi akşamlar" dedi bile...

  ah ulan ah satılık medya!
 • büyük olasılık zamanında yazılmış ve ben görmemişimdir de bir otomobil için köprü-feribot fiyat-süre kıyaslaması nasıldır. köprünün tercih edilme nedeninin genelde "zaman" olduğunu tahmin ediyorum. bunların da yüksek oranda evine gidip tv seyredecek insanlar olduğunu düşünüyorum. çok mu yanlış düşünüyorum?