şükela:  tümü | bugün
  • istinye park da bulunan bir restoran. http://www.osmani.com.tr/
  • menülerinde, tabağınızı asla tamamını bitiremeyesiniz isterler gibi doldururlar bu restoranda. hani öyle bir durum ki sanki buradaki yemekler demo ve hemen öyle ya da böyle tüketilmesi gerekiyor diye düşünüyorum buradayken..
  • hafta sonu gittiğim restoran. bir kere karşılama güzel. şık. misafir olduğunuzu hissettiriyorlar.
    ilerlemeye başlayınca sağ tarafta sıradan esnaf lokantalarında(restorandan lokantaya geçtik, hafif bir aşağılama var burada) gördüğümüz ve hiç hoşuma gitmeyen kocaman cam bir tezgahın altına sıralanmış tepsilerde bulunan yemekler var.. kendilerince spesiyal olduğunu düşündükleri yemekleri de -hava alıp kurusun diye herhalde- o cam tegahın üzerine koymuşlar.
    birer tabak ezogelin çorbası ve kestaneli iç pilavlı hindi istedik.
    önce ezogelin kalmamış diyip önümüze buz gibi bir süzme mercimek çorbası getirdiler. neyse dedik içtik çorbamızı. bu kabul edilebilir bir durum da kestaneli içi pilavı bitmiş diyip hindinin yanına bulgur pilavı getirmeleri biraz komik oldu. ne diyeceğimi bile bilemedim, zaten garson da gayet doğal bi tavırla bunu söyleyip döndü arkasını gitti. herhangi bir lokantada yediğim sıradan bir tavuktan farklı bir tat alamadım ben.

(bkz: tuğrul şavkay usulü entry girmek)

(bkz: rahmetli)
  • istinye park'ın pazar yerindeki lokantalarında bir öğle yemeği için iki (rakamla 2) adet orta boy kadınbudu köfteye 14 tl almış mekandır. bir numarası olmayan, orta porsiyon yemekleri, çok pahalıya iteliyorlar...
  • istinye park pazar yerinde bulunan bir mekan. menuye ve fiyatlara bakınca osmanlı mutfağının değişik lezzetlerini enfes bir sunumla falan yiyeceğinizi zannetseniz de daha ziyade ev yemeği lokantalarındaki lezzet seviyesi ve esnaf lokantası ayarındaki sunumu ile hayal kırıklığı uyandırır. madem o kadar para vereceksiniz biraz daha fazlasına kıyıp adam gibi karşı taraftaki günaydın'da yemenizi tavsiye ederim.
  • yaklaşık bir aydır satmaya başladıkları dondurmaları muhteşem olan mekan. "top top" markası altında satılan dondurma tamamen taze meyvelerden ve mandıra sütünden yapılıyormuş, bu nedenle de doğal dondurmaymış. boya ve esans olmadığı için çocukluğunuzda yediğiniz dondurmanın tadını bulabiliyorsunuz. özellikle taze naneli, krokan karamelli ve böğürtlen çeşitleri müthiş.
  • st. pauli'nin arnavut kökenli azili mafya ailesi. burim osmani organizasyonun tepesindedir, kadin ve uyusturucu ticareti sicak parayi saglar, o parayla ve tehdit yoluyla ucuza arazi, bina kapatip, yüksek krediler alip ödemeleri patlatirlar. sonra yine sil bastan hersey, acik artirmada ne tesadüf o mülkleri yine bunlar ufak meblalara alirlar ve ayni oyun devam eder.

burim osmani'nin fotosu icin (bkz: http://www.abendblatt.de/…05/131248v1_jpg_5573c.jpg)
  • bugün bu mekanda yemek yemiş bulundum ve açıkçası pişman oldum.öncelikle menüden ne yemek seçsem ''ondan yok'' cevabını almak hoşuma gitmedi. sonra arnavut ciğeri istedim fakat dünden kalmış ve ısıtılmış gibi, acayip yağlı birşey geldi önüme.ayrıca ızgara köfteyi de kocaman tabakta sadece dört adet getirdiler.( şunu yedim bunu yedim diye saymak hoşuma gitmiyor ama burda yemek yiyeceklere uyarı olsun dedim) zaten dışarda yemeğe verdiğim paraya acırım genelde. üstüne bir de pahalı hesap karşılığı kötü yemek, kirli bardak ve ilgisiz garsonlar olunca durum daha kötü oluyor.
    (ha bu arada bedük de karısı ve çocuğuyla gelmiş yemek seçeneklerine bakıyordu içerde.hey gidi aile babası bedük.)
  • osmanlı padişahına ait.
  • memleketin manzarası.
    bildik bir yemeği bekletip ısıtıp dünya paraya sat ama batma. bu memlekette siken seviliyor vesselam.