şükela:  tümü | bugün
  • karakter sınırına takılmasaydı başlığın tam hali osmaniyeli bilim adamı keşfettiği tavuk ırkına annesinin ismini verdi şeklinde olacaktı.
    haberin içeriği ise şöyle arkadaşlar:
    osmaniye nin kadirli ilçesinde yaşayan fen bilgisi ogretmeni abdullah tabur, iki farklı tavuk ırkından dna yapılarındaki çaprazlama tekniği ile ortaya çıkardığı yeni ırk tavuğun dünya literatüründe zeynep olarak anılması için başvuruda bulundu.
    link
  • osmaniyeli bilimadamları genetik alanında büyük başarılar elde ediyor bunu duyan isviçreli bilim adamları kıskanıyor.
  • dna çaprazlama tekniği kullanırken sadece tavuk çıkıyor herhalde. horoz çıkmıyor mu? ismi hilmi olurdu hem.

son cinsiyet bükücü.
  • genelde yurdum insanının bu tür girişimlerini küçümserim. ancak, konu tavuk olunca elim varmıyor, şahane bir hayvan ya tavuk. sanki yaptığı bütün şapşal hareketlerde kainatın gizemine dair ipuçları taşıyor, öyle mistik, öyle sevimli. aramıza hoşgeldin zeynep tavuk, seni seviyorum.
  • bu adamın ilk değil bu yaptığı iş. takip edin. sonra dalga geçersiniz.
  • potansiyel mavi yumurta üretimiyle yeni bir çiftlik bank mı geliyor?
  • devlet bahçeli buldu sandım mk. o da biliminsanı ya asdfdksja.
  • daha öncede çok başarılı çalışmaları olan abdullah hocanın son bombası.

bayılıyorum bu adama ben gerçekten helal olsun. kendisi gibi lise öğretmenleri salla başı al maaşı şeklinde çalışırken adam yeni bir cins tavuk üretmekten, yosundan biodizel yakıt yapmaya kadar geniş bir yelpazede bilim yapıyor. hem de öğrencilerini de işin içine sokarak. bilim insanlığı bu, eğitimcilik bu. gerçekten helal olsun.