şükela:  tümü | bugün
 • dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu, osmanlı hanedanı üyeleriyle bir araya geldi. çavuşoğlu, "türk vatandaşlığı olmayan ama almak isteyen biri varsa elbette bakanlar kurulu kararı doğrultusunda, bu konuyla bizzat ilgileneceğim" dedi.
  önceki gün düzenlenen anma törenine dikkati çeken çavuşoğlu, "türkiye ve osmanlı arasında uzlaşı olması önemliydi. bence bu uzlaşı resmi olarak dün sağlandı" değerlendirmesinde bulundu.
  sanki yaşayan bir devletle uzlaşı sağlıyorlar, gericiler...
  http://www.hurriyet.com.tr/…tandaslik-sozu-40738885
  not:hanedan mensubu birkaç kızımız çok güzelmiş. pargalısı olunası!
 • türkiye cumhuriyet'i olarak;

  osmanoğullarına bu imkanı tanıyoruz ama dedelerinin tapulu arazilerini istedikleri zaman (bir galatasaray adası'nı, bir dolmabahçe'yi, bir teşvikiye'yi falan) esirgiyoruz kendilerinden.
 • "popülistler her zaman, adına konuştukları homojen halkın inşasıyla meşguldürler.
  ...
  popülistler "eskidüzenin" ve "yozlaşmış ahlâksız seçkinlerin" yapageldiklerini yapmaya başlar, fakat muhtemelen hiç bir suçluluk duygusu hissetmezler ve sözümona bir demokratik meşruiyetleri vardır."

  jan werner müller
 • atatürk çok yanlış yapmış çok.
  yeni padişah benim, diyecekti, olup bitecekti.
  bu milletin neyine cumhuriyet, demokrasi filan.
  şimdi bunlardan biri parti kursa onu seçip otomatikman padişaha dönüştürecek kişi sayısı o kadar çok ki.
 • gelsinler gelsinler. rahat olun bu insanlar giyimin kuşamından ödün verecek, akp istedi diye çarşafa girecek, haremlik-selamlık takılacak değiller. hatta gelsinler iyice tvlerde falan boy göstersinler de “tuğralı doblolu” tipler osmanlı torunu olmak neymiş görsünler.
 • osmanli hanedanini ulkeden sureceksin ama kultur erezyonu yasamalarinin sebebini kendinde aramayacaksin hehe.

  turkiye'ye donunce bikinili mayolu pozlar versin de ak parti'liler gorsun diye uc kurus akliyla entry doseyen andavallar var. ne kadar gerizekalisiniz nan. sirf acilip soyuldu diye fikir değiştirecek varsa o da sizsiniz. malum eski turkiye basliklarinda memeleri acik danseden dansozlere olan ozlemlerinizi okuyoruz. size gore soyunmak medeniyet, kadinlariniz inadina soyunmali, acilip sacilmali degil mi? bize gore ise bu sadece tercih.

  sonunda dogrusu yapilmistir. bazi gerizekalilarin aksine, ulkenin buyuk bir kismi yapilan haksizliga tepkiliydi. en azindan vatandasliklarini geri almalari adaletin gec de olsa tecelli ettigini gosterir.
 • üstüne bir de diplomatik pasaport verip (ki alayı ab vatandaşıdır muhtemelen, burun da kıvırabilirler), maaş bağladık mı (bir ara yapacaklardı da!) tam olacak kepazeliktir.

  kendilerini avrupa ülkelerindeki hanedanlıklarla kıyaslamasınlar, zira aynı yollardan geçmedi bu ülke ve tarihi, yaşananlar ortadayken bunu yapmak modern türkiye cumhuriyeti değerlerine ihanet olacaktır.
 • cehalet güce tapmayı beraberinde getirir. ne yaparsanız yapın cehaletin olduğu yerde güce tapan kitle ve o kitleyi kullanacak insan vardır. hanedan ailesinin biri de * bikinili havuz partilerini bırakıp kapanmıştı. bakalım vatandaş olanlar ne yapacak...
 • osmanlı hanedanı her şekilde akp'den iyi yönetir ülkeyi. ha batırır, hasta eder, satar, işgalciyle anlaşır falan, ama gene de şundan iyi olur.

  haydi osmanlı aşığı akpciler tahtın gerçek sahiplerine verin ülkeyi? sıkıyorsa yapın. hadi bakalım görelim kendi koltuğunuzdan osmanlı uğruna vazgeçiyor musunuz.

  ben söyleyeyim; asla vazgeçmezler. "millet iradesi bizi istiyor" derler, "demokratik teamüllere aykırı" derler, "demokraside saltanat yoktur" derler, "osmanlı hanedanı artık erdoğan'ın fikirlerinde ve eserlerinde yaşayacaktır, hayırlı olsun" derler. ama hanedan ailesine taht falan vermezler, belki galatasaray adası'nı falan verip sustururlar, o kadar.