şükela:  tümü | bugün
  • osmanlilar için islam sadece bir araçti. cihad adinda bedava asker toplayip fetih adinda yagmacilik için sünni-hanefi takildilar( kuran: biz islam olduk diyin!) okadar bitti. bunun lamini cimini yapmak cehaletten degil ise, ezikliktendir.

    ...osmanli camii yapmistir, adam toplayabilmek için, köprü yapmistir ordu çabuk geçsin diye vs. osmanli 600 yil hüküm sürmüs olmasina ragmen topraga/insanlara hiçbir yatirim yapmamistir türkler veya müslümanlar için. su an anadoluda türk-islam tarihinden kalanlar, osmanli dan önceki selçuklu dönemine veya osmanlinin bitirdigi diger türk beyliklerinden kalma.

    bu basit gerçegi herkes görebilmesine ragmen osmanlilar gururlu müslüman, türk vs. atalarimiz diye fantezi yapan ''türkler'' hep olmustur ve olacaktir. oysa osmanli düzeninin(sözde seriat:) ne islam'a ne de türklüge bir katki saglamistir..!

    hatta bugun yasanan türk-kürt, alevi-sünni sorunlari ve israilin kurulusu(!) ve buna bagli olarak filistinlilerin yasadigi siyonist zulumun vs. vs. vs. baslangici/suçlulari osmanli'nin onursuz ve akilsiz düzeninden miras.

    bu sebepten ötürü fethullah gülen cemaatini (türk)islam diye muhattap almayi dayatiyorlar osmanli dan arta kalip müslümancilik oynayanlara.... çünkü akp ve gülen cemaati gibi amerikan patentli hanefiler osmanlinin onursuzlugunu, akilsizligini islam diye inanip fantezi yapmaktalar... israil ,abd ve ab gibi islami pek seven (!) olusumlar bu yüzden veriyorlar gazlarini nurculara, akp lilere.. akilsiz ve(ya)onursuz olsunlarda ne olursa olsun. bu baglamda '(bkz: yeni osmanlıcılık)' fikri ile de gaz veriyorlar.. ne idugu belirsiz olup kendilerine osmanli torunlari diyerek ortada gezenlerde havalara giriyorlar eskiden atalarimiz gibi bizde ''onurlu'' olacagiz, sanli ceddin deden dinimiz islam.. çok yakinda felan filan.