• ak gençlik adını verdikleri; iş bulma, sınavda kayırma, hukuktan kurtarma gibi avantajlar sağladıkları kaypak gençliği militan olarak kullanamayacaklarını anlayan akp'nin biraz da "ideoloji gerek" diyerek kurduğu oluşum. e tabi şimdi düşününce köklü bir sol var karşılarında, ülkücüleri de karşılarına aldılar. mücadeleyi bilen ve gözünü budaktan sakınmayan bu insanlara karşı " biz sana iş bulduk, al şu odunu çık bunlara saldır" dediğinizde kaypak ak gençliğin "lan bi iş verdiniz diye kendimi mi öldürteyim" diyeceğini bildikleri için ideoloji pompalamaya çalışıyorlar. kasımpaşaspor'un müptezel holiganlarıyla bi yere kadar.
  • (bkz: anayasanın 78. maddesi)

bozkurt taklidi yapan çakal sürüsü. daha bugün çanakkale ülkü ocakları, hdp il binasını taşlayanların kendileri değil, ülkücü işareti yapan akp'liler olduğunu açıkladı. inanırsın ya da inanmazsın ama akp'nin ahlak geçmişi belli. dürüstlük konusunda karnesi de belli. ben ülkü ocaklarına inanırım.

osmanlı ocakları dediğin; şehit haberleri üzerinden oy devşirme sevdası ters tepince efendileri için ülkede iç savaş çıkarmak gayesiyle güdülen sürüdür. devletin istihbarat teşkilatı ve polisi vandallıklarını sadece izlemekle yetiniyor. olayların daha da alevlenmesi için bilerek ve isteyerek harekete geçmiyorlar.

amaç; hdp binalarını basa basa en sonunda kürtleri sokağa dökmek. ortalık kan gölüne dönerken suçu mhp ve hdp'ye atmak. hem hdp ve mhp'nin oylarını düşürmek hem de mevcut tehlike karşısında halkı yeniden akp etrafında kenetleyebilmek.

hatırlayın, gezi olayları sırasında çarşı grubundan ve ülkücülerden tepki toplayan akp; kazlıçeşme mitinginde akp'lilerin eline sahte çarşı flamaları dağıtmış, gruptan bazı kişiler de bozkurt işareti yapmıştı.

karşımızdaki insanlar bu. seviyeleri bu. her yol mübah.
  • hitler kuyruğu kıstırdığı an ortaya çıkan nazilerin sivillerden oluşup kaostan beslenen milis gücü "volkssturm" ile tamamen paralellik gösteren ak-it yuvası. bu gidişle sonlarının da benzer şekilde olması kuvvetle muhtemel.
  • akp terör örgütüne bağlı bir grup.
  • yaptıkları açıklamaya göre "paralelciler bize benzeyen bir yapıyla eylem yapiyorlar suçları bize atıyorlar" öz osmanlı ocakları mı kurdular lan.
    ülkü ocaklarını taklit et, sonra gazete baskınından sonra abilerin azarlayınca boku paralelcilere at. bizi taklit edenler yapti o eylemleri de.
    herkes birbirini taklit ediyor. kimse delikanlı gibi yaptıgının arkasında durmuyor
  • mhp'den ve cemaat'le iş tutan bbp'den umduğunu bulamayan akp'nin kendi paramiliter unsuru olacak sanırım.
  • hiiiç anlamadım hiiç. o neydi gız dedim hatta.
    illa ocaklı bir ad seçeceksen sağlık ocağı olsaydı, efendim çay ocağı, apollon kehanet ocağı olsaydı.
    türeye türeye bitmedi klonlarımız anasını satim. bitmedi.
    şimdi mhp'nin oylarına göz kırpmalar ha?
    yanlış oldu.
    siz bütün milliyetçilikleri ayaklar altına ezdiniz. yapma bunu yapmaaa.. kızarlar sana yapmaaaa..
    osmanlıyı da ayaklar altına alırsınız yarın.
    siz bu biliç yapısıyla daha çoook dönersiniz çok.
    osmanlıca yazmaya mı kasmışlar ne yapmışlarsa yazık. biliç, yok piliç. piliç yapısı. tavuk yapısı.
  • ilber ortaylı ocakları tarafından dağıtılacak topluluk. bahsi geçen ocakları ben kuracağım, ilber hoca izin verirse. *

o değil de, osmanlı imparatorluğu gibi çok farklı kaynaklardan beslenen bir cihân devletini, kime göre neye göre böyle yorumladıklarını anlamıyorum ben. hangi devrin "osmanlıcılığı" olacak bu ocakların fikri acaba? ittihat ve terakki devrini istediklerini pek sanmıyorum. orhan gazi devri, muhtemelen bu arkadaşlar için fazla türkmen kaçar. fatih devrini kendileri ister, ancak o devirde yaşasalar "portresi olan padişah istemezük!" diye isyan ederlerdi muhtemelen. şu hâlde sormak gerek, soyağaçlarını oğuz han'a dayandıran osmanlı'yı diriltmek isterler mi? bu ocaklıların kaç tanesi evliyalığa terfi ettirdikleri büyük padişah fatih'in bir torununa korkut, bir diğerineyse oğuz ismini verdiğini biliyor? ii. murat devrinde diğer türk devletleriyle rekabet gereği toplara kayı boyu tamgası vurulmuştur, "biz de türküz." mesajı verebilmek için.

neyse, bütün padişahları saymaya yetecek kadar bilgim de takatim de yok zaten. bu ocakları ve ideolojilerini tutarlı bulan varsa, ben değil bizzat fatih anlatsa yine inanmaz...

not: neo-göktürksporluyum.
  • istanbul gençlik kolları başkanının furkan gök olduğu embesil yuvası.

bakın embesil yuvası dedim çünkü gençlik kolları başkanı furkan gök'se geri kalanından çok da bir şey beklememek lazım.

furkan gök kimdir diyenler için buyrun tivitır sayfası, furki
  • akp'nin ülkücüleri ve ülkü ocaklarını karalamak için ortaya çıkardığı oluşum. kendilerini ilk defa geçen sene bu sıralarda olan yörük şenliklerinde görmüştüm. hatta orada da ülkücülerle aralarında gerginlik yaşanmıştı. uzun zamandır ortada göremeyince yok oldular sandım. meğerse varlıklarını sürdürüyorlarmış. bozkurt işaretini kamuflaj olarak kullanarak kürt falan dövüp, parti binası taşlıyormuş diyolla.

osmanlı ocakları facebook sayfası

3 yıl sonra gelen edit: 2 oluşumun birbirinden farkı kalmadı artık...
hesabın var mı? giriş yap