şükela:  tümü | bugün
  • zât-i âlileri'nin taşşak konusu olması.
    edit: başlık sahibi kaçmış.
  • nilhan osmanoğlu'ndan daha komik olmayan kişi.

aralarında bir fark var tabi, nilhan oğlu ciddi ama komik; bu komedyen ama değil.

edit : bir agresif arkadaş çok kızdı, adam komikmiş; fav için böyle bir şey yapmamalıymışım. gerçekleri yüzüme vurduğu için hepinizden özür dilerim arkadaşlar.
  • spoiler veriyorum;

(bkz: cehape ecdadımızı soytarı yaptı) with erfoğan effect.
  • olum cok iyi lan.

koskoca osmanli sehzadesi " iskenter kepap sok gusell" diyor.

hahahahhaha. ulan 18 saatlik ucusta guldurdunuz beni.
  • ilginç bir detay. yalnız adamdaki özgüveni takdir ettim, dedemin doğduğu saraya girmek için 30 tl ödedim gibisinden osmanlıyla ilgili de şakalar yapıyor. yerinde ben olsam bu kadar özgüvenli ve hayatın kalan kısmına odaklanan biri olamayabilirdim.

diğer yandan kuzenleriyle daha yeni tanışmış, kuzenleri türkçe biliyor ve türk'e benziyor ama bu eleman türk'ten çok ingiliz gibi. osmanlı devleti devam etseydi bu adam kesin bir cem sultan vakası olurdu, dışlanmış sanki biraz. tarihte aileden dışlanan şehzade/prensleri pek çok kez görmek mümkün.

bir diğer konu da youtube yorumlarındaki cahil ordusu. osmanoğlu soyadının türkiye'de sadece soylulara verildiğini söyleyen yorumlar dikkatimi çekti, türkiye'de hala ingiltere'deki gibi bir soylu sınıfı olduğunu sanıyorlar.
  • gayet eğlenceli ve aklı başında bir tip.

- dedem sarayda altın beşiklerde büyümüş ben içeri girmek için 30 tl ödüyorum.

- nilhan sarayın bahçesini istiyormuş. hayır alamazsın oralar benim! bu tam bir saçmalık.
  • mühim bir olay değil. şu anda yönetimde olanlar da en tepeden en aşağıya kadar komedyenler ama komik değiller... ya da bize komik değiller.

(bkz: vatandaşı olmasan çok eğlenceli memleket)
  • şehzade eğitimi alamadığı gayet belli olan osmanlı torunu
  • şehzade diye bir ünvan yok bu ülkede. padişah yok, dolayısıyla ailesi de yok. haber yapan gerizekalılar da gerici asalaklar da öğrensinler bir an önce. nihan denilen karı için de dahil, geçerli bir ünvanmış gibi kullanılıyor ve bu hattı sayılır bir bulanıklık yaratıyor zeka yetmezliği olan güruhta.

düzeltme:
    nilhanmış kımıl zararlısının adı. ne boksa.