• disinda bagirsak/zar yerine baharat tabakasi olan, ici %60 pismis etten yapilan bir cesit sucuk. 8-10cm kalinligi ve cop sekli ile daha cok avrupai salamlara benziyor. hatta tadi bile birazcik olsun salami andiriyor. pismeden yenebilir diye dusunuyorum.

ya da boyle bir urun aslinda yok, berceste'de musterilerle kafa bulan calisanlar var. bilemem.
  • coşkun et ve mamülleri firmasının ürettiği asıl ismi çeşnili sucuk olan ürün.
    malum bir ürünü satmanın yolu pazarlamadan geçer, ürünün satışını artırmak için farklı ve dikkat çekici bir isim gerekir. berceste firması da ürünün satışını artırmak maksadıyla osmanli sucuğu ismini vermiştir.
    coşkun firmasının ürünleri satan tüm şarküterilerde bulunur.
    alırken az almak gerekir malum koruyucu katmanı olmadığı için çok çabuk sertleşir.
    odunsu bir görünümü vardır, dışı komple baharattan oluşmaktadır.
    söğüş olarak tüketilmesi önerilir. *
  • deve sucuğu yemis bir insan evladi buna yan gozle bile bakmaz.
  • kayseri'den nevşehir'e doğru yol alırken yolun sağ tarafındaki dinlenme alanına girip pastırma almaya niyetlendim. başyazıcı sucukçusuna girdim. baktım dükkanda, kapının önünde uzun, kalın bir şeyler sallanıyor*
    hocam bu nedir dedim,
    osmanlı sucuğu dedi
    dışı baharat kaplı, değişik görünüyordu, aldım bir tane. bugün evde denedim. yağsız tavada kurutmayacak şekilde ters düz pişirdim. yağ salmadı. tadını ben beğendim ama acıya karşı hassasiyetiniz varsa tadında acılık var, haberiniz olsun. ben beğendim, tavsiye ederim.
    600 g civarı, fiyatı 55 tl.
hesabın var mı? giriş yap