şükela:  tümü | bugün
475 entry daha
  • iki osmanlı padişahı hariç bütün padişahların annesi yabancı kökenlidir. zaman içerisinde saraydaki padişah ve ailesi ile saray dışındaki halkın etnik kökeni farklılaşmıştır. yani utanılacak bir durum yoktur.
  • benim. islamdan ve türklükten nefret ettirmiştir sefer yaptığı her yerde.

o yüzden torunu falan değilim, hangi bakanın başkanın cumhurbaşkanının torunu oldunuz da dış politikası güçsüzün canında malında namusunda toprağında olan bir yönetimi kutsuyorsunuz?

kendinize gelin. iyiye iyi kötüye kötü demeyi öğrenin bu sizi atalarınıza karşı hain yapmaz, bu sizi kaliteli bir birey yapar.

edit: hayatımda bu kadar tepki ceken ve hakaret dolu mesaj alan bir entry olmamıştı.
    öyleyse ek:

padişah şah sultan diyip bir insanoğluna biat etmeyi, el etek öpmeyi önünde secde edip rükuya varmayı aşkla isteyenler bana müslümanlık da taslamasın türklük de. bu yönde hakaretler vardı,( ermenisin, pagansın vs )

2- yokmuş öyle ülke de hagisiymiş de islamı osmanlı olmasa kimse yayamazmış da...

islamı yaymak?

senin kafanı kesseler karını kızını cariye yapsalar, erkek çocuğunu da devşirip kendi ordusuna katmak için toprağından ayırsalar islama geçersin değil mi ? kesin geçersin. 3 kıtaya işgal, pardon sefer düzenlemiş elinde ne var? arnavutluk

neresi o ülkeler diyen var.
    cevap
    işgal ettiği bütün topraklar.
    mekkeyi bile işgal et kılıçla halifelik mi kazanılır, halifelik babadan oğula veçer mi lan?
    1000 icraatından 800ü faul.

beka için kardeşimi boğdurdum.

falcı mısın kahin misin? belki kardeşin daha adil daha mert daha iyi yönetecek?

nereye baksan fail nereye baksan faul.

sevdirdiği ve yaydığı islam ortada.
  • buyrun benim!

yıllar önce siz fethullah gülen'i seviyorum dediğinizde ben sevmiyorum diyebiliyordum.
  • yok, osmanlı torunu olmaktan utanmıyorum. hunlar gibi gerçekten tarih açıp kapatanlarının torunları olmak varken osmanlı torunu olmak istemiyorum.

hunlar: çin imparatorluğuna set kurdurdular, avrupa'da ülke haritasını değiştirdiler.
  • osmanlı hanedanliktir. soyadin osmanoğlu değilse osmanlı torunu olamazsın. soyadı osmanoğlu olanların hepsi yurtdışında yaşamaktadır. ayrıca osmanlı hanedanliginda padisahlarimiz hep yabancı gelin seçmişlerdi, yani padisahlarimiz hepsi melezdi. daha çok uzar gider bu konu ama anlatsam anlayacak kimse yok.
  • ucuz milliyetçilikten tiksiniyordur. adama demezler mi osmanlı torunusun da ne oldu diye?
    lafa gelince bilmem kaç devlet kurduk vs. e kardeş neden kurdun ben de onu diyorum zaten.
    çin imparatorluğu ezelden beri orada duruyorken sen niye sürekli yıkılıyorsun hiç sorguladın mı?
    britanya; reform, rönesans, coğrafi keşifler, fransız devrimi, gibi dünyayı değiştiren olaylardan nasıl her seferinde gücüne güç katarak çıkıyor da, sen her seferinde eline yüzüne bulaştırıyorsun?
    orhun anıtları bu milletin özetidir. adamlar o zamandan ön görmüş bizden bir cacık olmayacağını.
  • osmanlı torunluğu diye birşey yok. osmanlı bir ailenin ismi. osmanlı adında bir devlet de hiç olmadı. devletin adı "devleti aliyye" idi. batılılar da" ottoman, uttaman imparatorluğu" diyordu.
    oradaki ottoman ismini osman gazi sandığımız ama gerçek ismi "utman, otman ya da ataman" olan kurucu gazinin ismi.
    yani osmanlı ismi yakın zamanlarda uyduruldu.
    ayrıca o dönemlerde anadolu köylerinde, tezek deryası içinde, sistemden dışlanmış ırgatlar, çobanlar olarak yaşayan adamların, bugün kendilerini osmanlı torunu olarak görüp, hanedanlıkla duygusal bağ kurmaları ayrı bir akıl hastalığı...
  • hangi osmanlı ?

o sülalenin türk e ettiği küfürleri hakaretleri bilmeyenler var, zihniyet arap olunca.
  • küçük oğlan çocuklarına aşık olan, 10 yaşındaki kızları haremine alan, toprak yağmalamaktan başka gücü olmayan barbarların nerden torunu oluyorum acaba?
  • osmanlı dediğin şey yozlaşmış kokuşmuş bir hanedan. türk olmak ile hiçbir bağlantısı yok. açın bakın tuğralarını sağa sola yapıştırdığınız padişahlarınıza anaları kim!
313 entry daha