şükela:  tümü | bugün
 • sabah sabah içime düşen kurt.
  arkadaşlar eminsiniz değil mi, osmanlı'yı yeniden kuracağız dedikleri osmanlı bildiğimiz 1299'da kurulan osmanlı? hayır çünkü ak koyunlu'nun da kurucusu osman, karıştırmış olmasınlar?

  ve bu ak koyunlu devletinin meşhur hükümdarı kim peki? uzun hasan. evet harf oyunu değil valla uzun hasan. tesadüfler bu kadarla da bitmiyor, şu haritaya bakarsanız, gürcülerin yaşadığı tiflis'ten, tek müttefiğimiz katar'ı karşı kıyı komşuluğumuza almaya, gündemimizin odak noktası musul'un merkeze oturmasına kadar çok acayip yerlere gidiyor olay.

  bu ak koyunlu devletinde, ak olunca asli vatandaş sayılmayı geçtim, devletin dini hatta mezhebi var. hayır osmanlı örnek alınıyorsa, herkes kendi memleketini kendi adlandırıyordu illa ak olmak gerekmiyordu, hoşgörü var dedilerdi. bak olm? eminiz di mi osmanlı kurulacak olan?

  uzun hasan, acaba zamanında "ben büyük ortadoğu projesinin eş başkanıyım" demiş midir? yok dememiştir yav adam bizzat ortadoğu'yu yönetmiş zaten. vaadedilmiş vadeli topraklar falan komple böyle.

  bu arada 1299'da diretmek nedir arkadaş? belki aralık ayında kuruldu düz 1300 neden olmuyor o başka konu.
 • osmanlıcık hayalleri kuran parti: ak parti
  14 yıldır her türlü sikilmeye rağmen oy verenler: koyunlar
  kurulmak istenen coğrafi bölge: suriye civarları

  bence mantıklı.tarih tekerrürden ibaretmiş.