şükela:  tümü | bugün
  • yedi cihana korku salmış, at sırtında ümmet için diyar diyar gezmiş, bilim ve teknoloji alanında devrin en üst seviyesine ulaşmış, ibn-i teytey, süleyman bin elli, gibi büyük ilim adamlarıyla batılı feylesofları yerden yere vuran devlet-i aliyye-i osmâniyye'mizden bize kalan miraslar.

1- mehter marşı
    2- nargile

benim aklıma gelenler bunlar.
  • mehter marşı değildir. mehter marşı cumhuriyet döneminin başlarında bestelenmiştir. hele hele fatih sultan ile uzaktan yakından alakası yoktur.

osmanlıdan kalan kıymetli miraslar ne yazık ki gavur! müzelerindedir.
    bize kalan en büyük miras, cumhuriyettir. osmanlı döneminde kuruldu, osmanlı noktalanmış oldu ya hani... ona mahsuben.

edit: mehter marşlarını 1917 yılında ismail hakkı bey bestelemiştir. birkaç arkadaşın uyarısı ile yaptığım hatayı farkettim; fakat bu marşların osmanlı'nın yükseliş dönemleri ile bize kattıkları ile uzaktan yakından alakası yoktur. zira osmanlı'nın en bitik dönemlerine tekabul ediyor o yıllar. marşların kalitesinden de¿ belli zaten.
  • cumhuriyetin kurucuları olan ve başında atatürk'ün bulunduğu subay kadrosu.
  • valla sanirim en buyuk miras 1997 de son bulan borclardir. yoksa elimizdeki toprak osmanlidan degil cumhuriyeti kuranlardan kalmistir.
    ha bir de her tarafta nefret edilen bir ulus olmamizi da saglamislardir falan ama oralara girmeyecegim.

edit: tarih duzeltildi.
  • bunu türkiye topraklarında değil balkanlarda görebilirsiniz.
    özellikle bulgaristan, makedonya ve yunanistanda. bosna hersekte dahil.
    adım başı camileri görünce anlayacaksınız.
  • olaya tarihi eserler açısından bakarsak anadoluya pek yatırım yapmadı osmanlı hanedanı. tabii istanbul özelinde bıraktıkları çokça miras ve eser var.
  • aklı haremde kalan orospu çocukları
  • üzerinde yaşadığımız mevcut türkiye toprakları. osmanlı'nın yaptığı fetihler olmasa bu topraklarda şu an muhtemelen bizans devleti olacaktı.
  • üzerinde yaşadığımız mevcut türkiye topraklarının ege ile marmara hariç geri kalanı selçuklular tarafından fethedilmiştir.

http://serhatengul.com/…lçuklu-devleti-haritası.jpg

oldu olacak malazgirt savaşını da osmanlı'ya bağlayın.

tanım: tuğralı doblolardır.