• osmanli torunlarının sus pus olacağı durum.

osmanlı türk e ne zaman önem verdi ki? türk insanı hep cahil bırakıldı.
    yazarın kendi yaptığı alıntılardan aynen kopyalıyorum:

'almanya'ya 1916 yılında gelen 300 türk öğrencinin masraflarının yarısını almanya, diğer yarısını da türkiye ve velileri karşılıyor. ayrıca almanya'daki 48 şehrin yerel yöneticileri, şehir bütçelerinden bu öğrencilerin masraflarını karşılamak için burslar vermiştir. 1917'de 300 öğrenci daha almanya'ya geliyor. bunlar istanbul ve anadolu'nun çeşitli bölgelerinden gelen yetim erkek öğrenciler. bu öğrenciler burada endüstri alanında eğitim aldıkları gibi, el sanatları, fabrikalar ve madenlerde de eğitilmişlerdir. öğrenciler için çıraklık anlaşması yapıldığı için, daha üst düzeyde çalışmalarına izin verilmemiştir. öğrencilerin ilk yıllarda eğitime uyum sağlayamadıkları görülüyor. bu nedenle sonraki yıllarda gelen öğrenciler daha küçük çocuklardan seçilmiş ve alman ailelerin yanına yerleştirilerek bu ülkeye uyum sağlamaları sağlanmıştır. ayrıca almanların bu eğitim faaliyetlerinden sadece öğrenciler değil, aynı zamanda askeri yetkililer de yararlanmışlardır. kaynakta 450 kişilik osmanlı askeri yetkililerinin silah fabrikalarında eğitim aldıkları bilgileri yer almaktadır. yine kaynakta eğitim alan türk gençlerin yüzde 63 oranında başarılı olduklarını öğreniyoruz. başarılı olamayan öğrencilerin büyük bir kısmının sanatsal alanlara yönlendirildiği ve çok az bir kısmının da geri gönderildiği bilgileri yer alıyor. türk yöneticilerin buradaki öğrencileri sürekli takip ettikleri ve yeterli eğitimi alıp almadıklarının kontrol edildiği de bildiriliyor.''

atasını kötülemeye çalışan soysuz troll, nasılsa kimse okumıyacak diye alıntıları kopyala yapıştır, rezil seni, bahsettiği iftiraları destekleyen tek kaynağı da ''nazan maksudyan'' ahahahahaha
  • (bkz: çıkar göster)
    yahu yıl olmuş 2020 yılmaz özdil gibi yarım yarım cümlelerle bir şeyler anlatıyorsun. neyse ne diyorduk? bir şey internette yazıyorsa doğrudur.
  • kaynak nerede? at gözlüğümden mi göremiyorum acaba? mustafa kemal de kazım karabekir de zaten osmanlı paşası değil, kızılderililerden geldi değilmi? mustafa kemal de osmanlı askeridir enver paşa da kazım karabekir de.. biraz mantık okuyun mantık! osmanlıya söveceğim diye apır sapır konuşuyorsunuz..
hesabın var mı? giriş yap