şükela:  tümü | bugün
  • bazılarının büyük bir iştahla hayalini kurduğu ama hiçbir zaman gerçekleşmesi mümkün olmayacak, daha doğrusu ortadoğuda yürütülen bu neo-osmanlı politikasının çökmek bir kenara paramparça olmasıyla bir daha teşebbüsü bile mümkün olmayan senaryo.ayrıca osmanlı'nın dünyaya barış ve huzur yerine diğer tüm büyük imparatorluklar gibi savaş ve tedirginlik verdiğini görmezden gelmemek de lazım.
  • ortadoğu kucak açmış, osmanlı'yı bekliyor. hadi geçmişten ders almadınız, ama ortadoğu dinamiklerinden bile mi habersizsiniz.
  • 2.çidiyi takıyorum, sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyorum ama oyun hep çöküş döneminden başlıyor ansını satıyım. hayır ada falan da yok 1-2 tane var onlara direk yunanistan saldırıyo, avrupadan destek istiyorum kapı duvar, asyada selamımı alan yok araplara bişeyler satayım diyorum günü zor döndürüyo...

delirecem lan şu bölümü geçen biri save atsın yoksa silicem
  • bunu isteyen bir aklıevvele 1. dünya savaşı öncesi ingiltere'nin, roma imparatorluğu dönemi italya'nın, napolyon dönemi fransa'nın, nazi dönemi almanya'nın, abbasilerin, moğolların, perslerin filan tarihteki sınırlarını gösterip, "ya aynı anda onlar da isterse" sorusunu sorun bence.

bir de artık, lütfen mümkünse, aklıevvellere oy verip ülkeyi boka batırmayın naçizane fikrimce. şu dünyadaki azıcık olan tadımız da kaçıyor sonra.
  • umarim atalari süleyman sah'in mekani qal'at ja'bar'a geri dönüyorlardir.
    dönün bir daha da gelmeyin.
  • lan döndüde bari son 10 yılı ile dönmeyeydi iyidi.
  • vahdettin sen misin?
  • eski osmanlının zekası bunlarda olmadığı için , gelen gülyabanidir.çok heveslenmeyin.