şükela:  tümü | bugün
 • devleti değil hanedanı yıkmıştır. şu farkı bir anlayın artık. yıkan da aslında atatürk değil kurtuluş savaşını veren o vatansever yürekli insanların olduğu 1.meclistir kuvayı milliye ruhudur.
 • 'zaten çökmüştü", "atatürk enkazı söktü" gibi cümlelerin içindeki o "zaten" kelimesi bu yanlış anlaşılmanın sebebidir.

  söylesene 'istanbul'u ingiliz, izmir'i yunan, adana'yı fransız işgal etmiş, ormanlı paramparça olmuş, anadoluda kalan bir avuç toprağı da almak üzerler. ingilizlerin padişaha tasma tasma takıp oynamadığı kalmış, atatürk çıktı hepsini siktir etti' diye. osmanlı mı kalmış amk,

  osmanlıyı yıkan avrupadır, son anda yetişip türkiye'yi kuran ve osmanlı'nın tarihten tamamen silinmesine engel olan, mirası koruyup geleceğe taşıyan atatürk.

  osmanlıcılık oynayanların en çok minnet etmesi gereken kişiyken, en nefret ettikleri olmasının sebebi o zamandan gelen soyları gibi ingilizin, fransız, yunan'ın işbirlikçisi yardakçısı vatan hainleri olmaları.

  işgali durduranı vatanı kurtaranı kim sevmez? işgalci takımı sevmez ve köpekleri sevmez. durum bu kadar net.
 • zahmet edip hz. google'a osmanlı yazıp herhangi bir sayfada yazılı bilgilerden en fazla 20 satır okuyan herhangi biridir. aynı sonuçlara varmak istiyorsanız:
  (bkz: osmanlıyı osman beyin kurduğunu sanan kişi)
 • sevr antlaşması sonrasında osmanlı devletini işgal eden emperyalist unsurlar aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmiştir;

  - anadolu'da binlerce kadına tecavüz edilmiştir,
  - binlerce vatan evladı şehit edilmiştir,
  - içerisinde bebeklerin dahi bulunduğu binlerce çocuk katledilmiştir,
  - anadolu insanının taşınmazları yakılmış veya kullanılamaz hale getirilmiştir,
  - anadolu insanının ziynet eşyaları gasp edilmiştir.

  tüm bunlar olur iken osmanlı devletinin başında olan şahıs anadolu insanının ırzına,namusuna,malına ve özgürlüğüne göz diken emperyalist unsurlarla mücadele etmek yerine, işgal kuvvetleri arasında yer alan ingiltere'ye can korkusu ile iltica edip sığınmıştır.

  ve yukarıda bahsi geçen unsurları görüp, en zor anında türk milletine sahip çıkan, bir ulus'u kuva-yı milliye ruhu ile örgütleyip kurtuluş savaşı'ı sonrası türkiye cumhuriyeti'ni kuran lider ise mustafa kemal atatürk olmuştur.

  türk milletine en zor anında sırtını dönen zihniyeti acındırma çabaları yersizdir, türk ulus'unda karşılığı yoktur.

  1923'te darbe yapıp cumhuriyeti kurdular beyan sahipleri cumhuriyetimizin kurucusuna bu bağlamda iftira atmaktadır.

  ayrıca ihvan** ve fetö abd emperyalizm'inin tek yumurta ikizidir, amaçları ulus devletimizi yıkarak dört parçaya bölmektir.

  emperyalizm osmanlıcılık* ve ılımlı islam projelerini ulus devlet anlayışına karşı proje olarak gündeme getirmektedir. kemalizm'e olan düşmanlıklarının nedeni de budur.

  7 ağustos 2017 arslan bulut yazısı bu konuda referans niteliğindedir, okunması elzemdir.
 • allah belasını versin o insanların afedersin.
 • özünde, osmanlı'yı en uygun şartlara uyarlayıp türkiye cumhuriyeti adı altında yenilemiş, türk ulusunun yoluna devam edebilmesini sağlamıştır.
 • türkiye nufusunun %50-60 arası böyle düşünüyor.boncuk kadar beyni olmayan, araştırma yetisinden mahrum insanlar.
 • öncelikle aşağıdaki sorunun cevabını vermesi gereken cahil insandır.

  "peki o zaman ataturk osmanlı ordusunda, subay üniforması altında yıllarca trablusgarp, canakkale ve filistin cephelerinde neden savaştı?"
 • mal x 9999999999999..............................................
 • yanlış fikirde olan insandır.

  osmanlı'yı yıkan şey yüzyıllardır izlediği politikalarla batıdaki gelişmelere ayak uyduramaması ve en son birinci dünya savaşı gibi sanayileşmiş ülkelerin savaşına taraf ve müdahil olarak kendi tabutuna son çiviyi çakmış olmasıdır.

  "ecel gelmiş cihane atatürk bahane"dir yani.