şükela:  tümü | bugün
  • ibrahim peygamber oglunu allah younda kurban etmeye niyetlenmisti, allah gökten bir koc indirerek cocugun kurban edilmesini engelledi.

binlerce yil sonra insanliktan nasibini almamis it sürüsü öso ve cihatçı teröristler 19.811 cocugu öldürdüler.

suriye insan hakları izleme örgütü raporuna göre 7 yılda suriye iç savaşında öso ve cihatci teröristlerin isledigi cinayetlerin toplami söyle:

islenen sivil cinayeti: 106.390
    bu cinayetlerin arasinda cocuk cinayetinin miktari: 19.811

kaynak

inkar edecek aktroller icin ilave aciklama: tayyip erdogan suriye insan hakları izleme örgütünü referans aliyor, ona göre. gerci yine kandirdilar diyip kacarsiniz.
    (bkz: enayi baskan)

edit: kaynak düzeltildi

ayrica bana pkk li demisler: 2002 senesinde bitme noktasina gelen pkk ya can suyu olan akp, bugün akp yi elestiren herkesi pkk li diye yaftalayan yine akp! nekadar komik!
  • tövbe de lan. ösocular melek gibi adamlar (!)
    onlar milli kuvvaiye ordusular.
    reisimiz , başganımız , ulu führerimizi kimse kandıramaz. (hüllooooğğğğ )

neyse tanıma geçelim : zamanında twitter üzerinden aktrollere beş soru sordum. hepsinin dilleri götüne kaçtı.
    sorulardan biri de şuydu :
    madem suriyenin toprak bütünlüğünü sağlamak için oradayız, neden suriyenin yasal iktidar ve yönetimi ile iş birliği yapmıyoruz? öso denen katil sürüleri ile neden ortaklık peşinde koşuyoruz?
    (halen sorulara cevap alamadım bu arada.)

ayrıca çocuklara kalkan ellerin taaaaaaaa aq .
  • pkklilar gundeme getirdigine gore yalandir.

edit: bana akpli demis. hem pkkli hem gerizekali.
  • alenen yalan haber. tabi bizim mal solcular da kaynak araştırma gibi bir yetenek olmadığı için malak gibi inanacaklar. haberde toplam kayıp sayısı verilmiş, kim tarafından öldürüldüğü filan yazılmamış. ölen sivillerin muhalif ya da rejim yanlısı olup olmadığı da. ama başka kaynaklarda bu sivil katliamın aşağı yukarı %96'sının esed, hizbullah ya da pkk'lı köpekler tarafından gerçekleştirildiği açıkça yazıyor.

kaynak diye verilen liberation'un sitesinde ilgili kısmı incelediğimizde türkçeye çevirisi şu şekilde oluyor.

"osdh'ye göre 7 yıl süren savaşın ayrıntılı raporu şöyle:

- 19.811 çocuk ve 12.513 kadın olmak üzere 106.390 sivil

- rejimin 63.820 askeri

- reform rejiminin 58.130 üyesi (lübnan hizbullahı'nın 1.630'u ve diğer yabancı şii gruplarının 7,686'sı dahil)

- 63.360 cihatçı ve islami aşırılık yanlısı (islam devleti grubunun üyeleri ve eskiden el kaide'ye bağlı bir grup dahil)

- cihatçı olmayan isyancı grupların üyeleri, kürt güçleri ve suriye ordusunun askerlerini de dahil olmak üzere diğer güçlerden 62.039 savaşçı

- ölümleri listelenmiş 196 kimliği belirsiz kişi."

öldürülen sivillerin hemen hemen hepsinin esed'in kimyasal silahları ve paralı köpekleri tarafından öldürüldüğünü bilmesek yedirecek bazı piç kuruları.
  • ölen bizim çocuklarımız değilse öso ile iş birliğine devamı savunuyorum. keza cephenin ilerisinde öso var. ilk saldırı onlara yapılıyor ve bizim evlatlarımız geride kaldığı için kaybımız en aza iniyor.

öso'nun öldürdüğü çocuklara üzülüyorum fakat öso ile hareket edilmesini destekliyorum. vicdanımızı rahatsız eder, politikamızı belirlemez. benim askerimin tırnağı ölen çocuklardan daha değerli benim gözümde.

ırkçı değilim, vicdansız da değilim. sadece realistim. suriye'deki bütün taraflar bebek katili. esad da, ypg de, abd de, rusya da. herkes. seçim yapamayız, işimize geleni yaparız.

sağcısı "müslümanlar ölüyor!" diye gelecek solcusu "vicdansız!" diye gelecek. hiç gelmeyin, görüşüm bu. benim için öncelik hakkari'deki çocuktur, edirne'deki çocuktur. suriye'nin çölünde ölen çocuk değildir.

çok üzüldüm, umarım bu çocuk ölümleri devam etmez.
  • verdiği kaynağı okumadan başlık açan yazar beyanı. kaynakta suriye iç savaşının başlamasından bu yana ölen insanlardan bahsediliyor. içinde şu terör örgütü şu kadar adam öldürdü diye hiçbir ifade de yok.
  • pkkl/ypg li teröristlerin eksik oldugu liste. daha gecen gun kucucuk bebegi öldurduler.
  • başlığa öso ve cihatçı yazınca ekşi sözlükte destek bulacağını zannedenlerin algı şeysi.

peki ya bu çocuklar: elleri yakanızda
  • (bkz : öso ve cihatçı, esad rejimi ,kürtler, araplar, sunni ve şiiler ve hatta aleviler, amerika, rusya, fransa, italya, türkiye ve türkmen, iran, ırak, lübnan, almanya ve ingiltereli teröristlerin öldürdüğü çocuklar )