şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sıradan bir "sarı ışık veren" halojen ampulden hiçbir farkı olmayan ampul.
 • osram markasının yüz karası olan ampuller. bu ampuller ne kadar lanet ürünlerdir ki şu ana dek aracımda en uzun ömürlüsü 1 ay dayandı. bir de teker teker geçiyor şerefsizler elim mahkum bir süre aldım ancak en sonunda son takılanın 1 haftada atmasıyla narva marka h7 kitine geçtim (çifti 35 ytl) ve 6 aydır hiç bir problem yok. osram tabii ki çok iyi bir marka, belki de aydınlatmada en iyisi ancak cool blue serisi gerçekten rezalet, 55w olsa bile kesinlikle far rölesi gerektiriyor. araç aydınlatmasında iyi bir alman markası olduğunu kısa bir araştırma sonucu öğrendiğim narva hem daha parlak ve stabil bir ışık verdi, hem de gayet dayanıklı duruyor şu ana dek. sonuç: xenon alamıyorsanız ne alırsınız bilmem ama osram cool blue almayın, alacaksanız da 10 ytl daha verip far rölesiyle takın. farın ömrü çok kısa.
 • üzerinde yazılan uyarı gereğince avrupa ve abd karayollarında kullanımı yasak olan oto ampulü. üzerinde off-road only ibaresi açıkça bulunmakta. yani karşıdan gelenlerin gözlerine tecavüz edeceği için karayollarında kullanımı yasaklanmış, yalnızca arazide kullanımına izin verilmiştir. tabi yurdumun apaçi gençliği durumdan habersiz, arka sisler ve turuncu-sarı-mor park lambaları ve ön sis kombinasyonu ile bu ampul ile yollarda geziyor. keşke durumu birileri onlara basiretli bir şekilde, yasal cezalar ile anlatabilse.
 • bu ampulün intense modelini yaklaşık 5-6 gündür kullanıyorum. ilk başlarda bana pek beyaz gelmese de eski ampulüme göre biraz daha beyaz olduğunun farkına vardım. şaşırdığım şey ise ton olarak beyaza yakın olmasına rağmen fabrika çıkışı sarı halojen ampulden biraz daha iyi aydınlatması oldu. aydınlatma kapasitesi olarak biraz korkum vardı ama böylece sorun yaşamamış oldum.
 • xenon versiyonu için beyaz olduğu iddia edilen "xenarc cool blue intense" modeli, "night breaker unlimited" dan farklı değil.
  görsellerde yada videolarda gördüklerinize aldanmayın ampül bildiğiniz sarı yanıyor.

  nb unlimited 4300k, cbi ise 6000k ama ikisi de nasıl aynı tonda yanmayı başarıyor çözmüş değilim.

  yok arkadaş şöyle apaçi işi olmayan, maviye çalmayan kar beyazı bir xenon ampül bulamadım.
 • 4300k sari disindaki tum tonlari apaci modu oldugundan tavsiye edilmeyecek xenon far ampuludur.
  fabrika cikisli hangi marka model olursa olsun ,veya ekleme olsun rahatsizlik verir diger suruculere.
  500 binlik aracta takili olsa dahi .