şükela:  tümü | bugün
  • oss oncesi gece eski sevgiliden sms gelmesinin aksine her yastan insan icin imkan ve ihtimal dahilinde oldugu icin bos zamanlarimda uyguladigim durum
  • kimine göre haince kimine göre düşünceli bir harekettir ancak anlamı mesajı alan kişiye göre değişir. doğru mudur, yanlış mıdır tartışılır.
    (bkz: öss öncesi gece eski sevgiliden sms gelmesi)
  • tüm bir yılın özeti gibidir aslında bu eylem. her zaman onu düşündüğünüzün, aslında geleceği onunla beraber kurmak amaçlı bir ruh hali içinde olduğunuzun göstergesidir.

' delikanlı ' ifadesi, belki de bize en çok o dönemlerde yakışırdı. çok şeyleri yapacağımıza inanır ve hem ailemizden, hem dostlarımızdan hem de sevgimizden emin türlü maceralara atılırdık. gelecek her zaman annemizin bize tebessümler ve bol mutluluk dolu hikayelerinden ibaret olacağını sanırdık.

o gece de, belki de son kez elime aldığım telefon ile tüm bir ömrümü geçirmek istediğim kadına mesaj attım. konuştuk biraz. hani sms devirleri o zamanlar, bir mesajın cevabı 6-7 dakikada geliyor. bu bile bir heyecan yaratırdı bizim minik bedenlerimizde.

ben yaşımın üzerinde bir olgunlukla, gelecek konuşmalarıma kurduğum planları eklerdim. dediğim gibi ben ciddi bir ilişki ve akabinde evlilik gibi bir kurumda en sevdiğim ile bir ömür geçirme heveslisi birisiyim. uçarı ve çok can yakan birisi olmadım. açıkçası ah almaktan da oldukça korkarım. birilerinin pişmanlığı ve hayal kırıklığı olmak benim gibiler için yıkım süreçli bir döngü gibidir adeta.

hala geleceğim dediğim sınavın ciddiyetinden habersiz her an yarar olacak uykumdan feda ederek konuştuğum dakikalar aklımdadır. o gece 05.30 civarı uyuyabilmiştim. yani anlayacağınız uykusuz şekilde sınava girdim. kendime kızıyorum çünkü bana inanan, beni seven insanların en güvendikleri mutlulukları ve inançlarını emanet ettikleri ben, bunu sanki geri pas alan kalecinin gereksiz çalım denemesi gibi bir risk ile zora sokuyordum.

moralim bozuldu. yine bir kavga ve olumsuz. düşüncesiz olan ' hayatımın kadını ' artık saplantı halinde sevdiğim halden, sınavın berbat geçmesiyle bir mertebe seviyesine dönüştü. havalı bir kızdı, her zaman iyiler ile birlikte olurdu. ben de hırslandım açıkçası. o sene istediğim olmadı ve ben bir sene daha hazırlandım.

evet ikinci seneye motivasyon yüksek ve konsantre şekilde girdim ve güzel bir bölüm kazandım. o yoktu hayatımda ama zamana bırakmıştım. zamanla olacağını biliyordum çünkü tüm yanlışlar yeri gelince bir doğruya muhtaç kalacaktı emindim.

özetleyecek olursak, sizi sevenleri düşünün ve tıpkı köşeyi dönen adamda olduğu gibi çevreye aldanmadan, kendinizin elinde olmayan şeyleri yırtın atın. sizinle birlikte olan başarılı, çalışkan ve emek edenlerle birlikte olun. ailenizle birlikte olun. siz yükseldikçe yanınıza o size bakmayacak onlar da gelecek. gelecek eminim. bana geldiler çünkü, hala geliyorlar.