şükela:  tümü | bugün
223 entry daha
  • üniversiteye girmek için iq testi uygulasalar ve bu adama harran üniversitesi çıksa tepkisini merak edeceğim arkadaştır. herkes anasının karnından 180 iq ile doğmuyor. ben üniversiteye giriş sınavı sistemini beğeniyorum. çünkü zeki olamayan ile zeki olana fırsat eşitliği sunmasının yanında disiplinli çalıştığın sürece emeğinin karşılığını çok güzel bir şekilde alabildiğin sistem. türev integral diye mızmızlanmaya gerek yok. çalıştığın sürece çatır çatır yaparsın kardeşim ağlama. senin yaptığın şey kolaya kaçmak.

ek olarak genellikle bu arkadaşlar anadolunu ücra bi köşesinde üniversite kazandıktan sonra “abi çalışıp odtü’ye boğaziçi’ne yatay geçiş yapıcam ben yhaa .s” diye de ağlarlar. hoş o da ayrı bi saçma bi sistem zaten. niye saçma bi sistem çünkü gittikleri ücra üniversitelerdeki hocaları bunlara bol keseden puan verdikleri için kolayca ortalama kasıp bi milyon sıralamasıyla rüyasında görebileceği bi üniversiteye yatay geçiş yapmak... ne olacak peki o üniversiteye hayvan gibi çalışıp girenlerin hakkı?