şükela:  tümü | bugün
  • gülümseten, futbolun güzelliğini gözler önüne seren mesajdır.

resmi twitter hesabından yapılmıştır.

twitten yönlendirilen link:

http://osdsport.se/…tarlari-ostersunda-hosgeldiniz/

bu açıklamadan sonra ostersunds'a oyuncu kiralanması fikri doğdu. bunlar hep football manager etkisi. yapın iskandinav dostlarımızı kardeş kulüp.
  • çok yüksek derecede ponçiklik seviyesine sahip mesaj.
  • adamlar bilet satamayacakları için baya dert yapmışlar. yine de güzel bir jest olmuş.

tanım; gs'nin avrupalı ligi ön eleme maçındaki rakibinin yaptığı açıklama.

edit:imla
    düzeltme için mesaj atan durumumuz yoktu nick alamadim'a teşekkürler.
  • yillar once galatasarayin ve besiktasin kuralarinda kucuk iskandinav takimlari cikmisti. ozellikle teknik direktorleri hep cok buyuk takimla eslestik, sansimiz yok geyikleri yapmislardi. alayina elenmistik. mesaj guzel ama dikkat!
  • hayatın masum olabildiğini, dünyanın güzelliklerini, futbolun harika yüzünü, insanlığı hep mi iskandinav halkları gösterecek?

ilgili tweet

östersund şehrinin nüfusu 44 bin kişi, takımın twitter'daki takipçi sayısı yaklaşık 4 bin. şehrin tamamı bizim tt arena'yı doldurmuyor. bu güzel şehrin bu sempatik takımına elenirsek şampiyonlar ligi şampiyonluğu imajımızı ancak kurtarır.
  • yalnız "mi" ayrı.

edit: tamam vurmayın düzelttim. gece gece uykuluyduk, yalnış yazmışım. şaka şaka yanlış yazmışım.
  • bence herifler billur geçmiş olabilirler.

isveç'te kasaba takımıymış bu takım. ulan isveç'te kasabada yaşaman için ya milyoner olman lazım ya da isveç'in içinden falan olman lazım. düşün la isveç.
  • allahınız varsa beni köyünüze alın lan şapşikler.
  • isveç'te yaşayan ben bile östersund nerededir, ne vardır bilmiyorum. düşünün öyle ufak bir yerin ufak bir takımı. muhtemelen tt arena'nın kapasitesinden daha az bir nüfusu vardır.

maç temmuz'da yapılacağı için gündüz maçı olacak saat önemli değil :)

iskandinav takımları ciddiye alınmalıdır zira en boş amatör topçusu bile hayvan fiziklidir.
    şimdi bu gariplerim epi topu 1000 2000 kişilik bir taraftar kitlesi şehre gelecek diye tüm kommün seferber olmuşlardır. şöyle söyleyim bu ölçekte kommünlerde 3000 üstü kişi şehre geldiğinde yollar kapanır trafiğe, o gün okullar ve kamu binaları tatil edilir, telefonlar kitlenir çekmemeye başlar. o nedenle kulüp ve yerel halk biraz heyecan yapmış olsa gerek normaldir.
  • türk kardeşlerimizin cevabı da en az o kadar kibar ve naif...
    (bkz: thanks for explanation)