• - beni tanidin mi?
    - imdaaat tecavüz ediyolar!
    - oha!..
  • tedirgin ve kırılgan bir yapıda olunduğu zamanlarda her yeni oluşuma karşı savunmaya geçmek hatta saldırıya geçmek. çevredeki şahıslar için çekilmez bir kişilik oluşturur bu fiil.
  • özgüven eksikliğidir.
    ..veya kendinin (egoyu üzerine kurduğu yapının) ne denli sanal olduğunu gayet iyi* bilmektir.

her ikisi de aynı kapıya çıkıyor vesselam.

buradan güncel politik gönderimler de yapabiliriz ama bunlar bir sözlüğe yakışmaz*.
  • imam ossurur ossurmaz nem kaptığı için sıçan cemaattir.(cemaate saldırdılar,kesin darbe yapacaklardır,bak nemlendim,içeri aldıralım, birşeyler,sallarız bir süre, unuturlar nasılsa)
  • aslinda bir nevi kendine guveni olmayan insanlarin kotu bir vaziyet veya kendisi hakkında konusuldugunu zannetmeleri
  • çantada higrometre taşınarak kapılan nemin miktarını ölçmek mümkündür. eşe dosta da haber verilir ki durum vahimse gelip müdahale etsinler, destek olsunlar.
  • abuk subuk şeylerden kıllanan insan durumu. bu tip insanlar bir süre sonra sopa yerler.
  • canım ne oldu az önce yüzünü ekşittin bir şey mi yaptım? hayatım 5 kere öksürdün aslında bana bir şey mi demek istedin de ben anlamadım?
    "film izleyelim mi?" dedin. benimle sohbet etmek istemiyorsun değil mi? az önce esnedin de uyumak mı istiyorsun sıkıldın mı? telefon elinde tuvalete gittin kimle mesajlaşıyorsun canım?
  • regl dönemlerinde mütemadiyen yaşıyorum ben bu salak ruh halini. en normal davranışı bile saçma salak yorumlayıp üzülüyorum. çok salaklaşmışsam oturup ağlıyorum. sonra kendime kızıyorum, üzüldüğüme üzülüyorum ve ben bunu her ay en az bir kez yaşıyorum.
hesabın var mı? giriş yap